X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Programów Katolickich

Makulatura na misje, czyli pomagamy budować studnie

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2012 12:00
Warto pamiętać: 1 kilogram makulatury to 75 litrów wody dla Afryki.
Audio
Makulatura na misje, czyli pomagamy budować studnie

Otwieram gruby list i czytam:

„Szanowna Pani Elżbieto – Kochane Życie!”

Patrzę, kto to napisał tak elegancko. Podpis: Ksiądz Kazimierz Kurek. Ach tak. ks. Kurek był Krajowym Duszpasterzem Rodzin, gdy nasza redakcja zaczęła działać, w gościnnych pokojach Episkopatu Polski. Taki to był wtedy początek. U księdza Kazimierza w pokoju było drzewo – ogromny fikus, sięgał do sufitu. Kiedyś poprosiłam siostrę sekretarzującą księdzu, żeby mi pozwoliła wziąć odnóżki. Teraz takie drzewko od tamtego stoi w redakcji, już zasłania całe okno. To taka pamiątka po tamtych czasach.

Ale do rzeczy. Pisze dalej ksiądz Kazimierz Kurek, zresztą salezjanin:

„A może zaprosić wszystkich, którzy kochają życie, a zwłaszcza seniorów, aby wsparli akcję MAKULATURA na MISJE – POMAGAMY BUDOWAĆ STUDNIE w SUDANIE POŁUDNIOWYM. To wielkie pole do apostolstwa świeckich. Warto pamiętać: 1 kilogram makulatury to 75 litrów wody dla Afryki”.

I dalej opisuje, jak to zrobić:

„Proszę zajrzeć na stronę www.katolickie.media.pl, zakładka „makulatura na misje”. I tak mi się marzy – jeżeli wiele rodzin miesiąc w miesiąc przekaże 1 kg makulatury, czyli podaruje 75 litrów Afryce – to uczynimy tak wiele dla tych, którzy nie mają wody”. Inicjatorem tej akcji jest salezjańska parafia p.w. św. Stanisława Kostki w Płocku. A kontenery z makulaturą, wystawiane w wielu miastach, stają się jakby „studniami Jakubowymi…”

Powtarzam więc jeszcze raz: www.katolickie.media.pl, podam jeszcze, że najbliższa zbiórka obok siedziby Polskiego Radia odbędzie się dnia 7 i 8 listopada, przy parafii M. B. Anielskiej na ul. Modzelewskiego 98.

Spieszmy się pomagać innym, bo nasza Wisła już wysycha, i sami być może będziemy potrzebowali wkrótce też podobnej pomocy.

Elżbieta Nowak

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Misje dalekie i bliskie

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2008 09:03
Nie możemy zapominać, że świeccy to także misjonarze tam, gdzie pracują, tam, gdzie mieszkają, tam, gdzie żyją.
rozwiń zwiń