Redakcja Programów Katolickich

Rusza XXVI Parafiada Dzieci i Młodzieży

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2014 06:56
Druga połowa lipca to czas Międzynarodowych Finałów Parafiady Dzieci i Młodzieży. W tym roku, 13 lipca w Warszawie odbędzie się już 26. Edycja Parafiady. Prawie 1,5 tys. uczestników z ośmiu państw - Polski, Litwy, Łotwy, Ukrainy, Białorusi, Uzbekistanu, Niemiec i Rosji weźmie udział w tygodniowej imprezie.
Parafiada
Parafiada

Parafiada zorganizowana zostanie pod hasłem "Biegnij po świętość!". W stolicy na uczestników wydarzenia czeka 16 konkurencji sportowych. Medale będą przyznawane m.in. w koszykówce, lekkoatletyce, strzelectwie, tenisie stołowym oraz piłce nożnej. Nie zabraknie też wydarzeń kulturalnych.
Aktywność podejmowana przez Stowarzyszenie PARAFIADA, pomimo zróżnicowania działań, koncentruje się przede wszystkim na szeroko pojętej opiece i asystencji w procesie wzrastania dzieci i młodzieży, szczególnie ze środowisk zagrożonych społecznie oraz znajdujących się w trudnych warunkach materialnych, a także budowaniu i wzmacnianiu więzi prowadzących do wzrostu odpowiedzialności za własną parafię i środowisko.

Więcej o tym wydarzeniu w audycji "W dobrych zawodach" w Czwórce - 12.07., godz. 7:00.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

40 tys. młodych na spotkaniu Wspólnoty Taize w Rzymie

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2012 19:48
W 35. Europejskich Spotkaniach Młodych uczestniczy niemal 12 tysięcy Polaków.
rozwiń zwiń