Radiowe Centrum Kultury Ludowej

Ania Broda: boję się myśleć o przyszłości

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2020 14:00
- Mam momenty euforii, ale i smutku. Jestem rozbita, wyobrażenie sobie, że będziemy tak funkcjonować przez półtora roku, jest bardzo trudne - mówiła na antenie instrumentalistka. 
Audio
Ania Broda.
Ania Broda.Foto: mat. pras.

Okres zimowy, zwłaszcza styczeń i luty to dla muzyków zawsze czas wyciszenia przed rozpoczęciem nowego sezonu. Ten czas jest potrzebny do regeneracji, aby w marcu zacząć pracę. - Ja też miałam mnóstwo planów koncertowych, warsztatowych, ale w marcu okazało się, że wszystko sypie się jak domino - wyznała artystka, oddając swój komentarz w ramach akcji #folkwdomu.

- Najpierw myślałam, że to będzie dla mnie czas na zajęcie się sobą, czytanie książek, ale szybko zorientowałam się, że nie jest dobrze porzucić muzykę i pracę, którą się bardzo kocha, i stać się bezczynnym. Z początkiem kwietnia zaczęłam działać, odważyłam się na koncerty live przez internet i bardzo mi to pomogło. Poczułam, że jestem jakoś potrzebna w tym świecie i że to, co robię, ma sens.

Ania Broda zwróciła uwagę na to, o czy trudno jest - zwłaszcza muzykom - nie myśleć: na niepewność jutra. - Boję się tej sytuacji, trudno jest wyobrazić sobie, że w takim trybie będziemy pracować rok, półtora. Mam mieszane uczucia, momenty rozbicia.

***

Rozmawiała: Patrycja Zisch

Data emisji: 28.04.2020

Godzina misji: 5.20

Wyemitowano w audycji "Etnowieści".

at

Czytaj także

Heniek Małolepszy: kultura siedzi

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2020 13:20
- Pojawiło się ostatnio coś takiego, jak "kultura w sieci". Moim zdaniem powinno być raczej "kultura siedzi" - mówił w audycji inicjującej akcję #folkwdomu warszawski muzyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Raphael Rogiński: to czas niesamowicie inspirujących stanów

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2020 05:20
- Kiedy nie ma się stałej pracy, te dni się w inny sposób liczą. Myślę, że wszystkim nam to jest potrzebne, szczególnie Polakom - przyznał muzyk, opowiadając o życiu w izolacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maria Pomianowska: internet ratuje artystom życie, bo wiemy, że jesteśmy potrzebni

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2020 06:20
- Ja jestem jeszcze z tego pokolenia, które pamięta stan wojenny, i wiem, że jeśli by nas teraz tak zablokowali jak wtedy, to byłoby to straszne doświadczenie - mówiła multiinstrumentalistka i wykładowczyni, dołączając do akcji #folkwdomu.
rozwiń zwiń