Radiowe Centrum Kultury Ludowej

Damian Szymczak: czuję się odizolowany

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2020 16:00
- Muszę przyznać, że to najgorszy czas, jaki mógł być, ponieważ planowaliśmy trasę koncertową przed epidemią z jednym z zespołów, w których gram - mówił członek Orkiestry Ludwika Sarskiego, dołączając do akcji #folkwdomu.
Audio
Członkowie Orkiestry Ludwika Sarskiego.
Członkowie Orkiestry Ludwika Sarskiego.Foto: mat. pras.

Zdążyliśmy zagrać zaledwie jeden koncert z całej trasy, później wszystko zostało zamknięte. Nagraliśmy z zespołem NeoKlez płytę, wydaliśmy ją i zamierzaliśmy promować. Dużo pracy nas to kosztowało. To niefortunny zbieg okoliczności - przyznał szczerze w audycji Damian Szymczak.

On, tak jak i wielu, ma trudność z racjonalnym spojrzeniem na rzeczywistość. - Nie zdawałem sobie sprawy, że to może potrwać tak długo, Na początku dobrze to znosiłem, wydawało mi się, że to krótka przerwa i wszystko wróci do normy. Teraz podejrzewam, że do końca czerwca żadne koncerty się nie odbędą. Czuję się wyizolowany. Nie możemy spotykać się, pracować razem, tworzyć muzyki, a tego brakuje mi najbardziej: kontaktu z publicznością i kolegami z zespołu - dodał.

***

Rozmawiała: Patrycja Zisch

Data emisji: 30.04.2020

Godzina misji: 15.15

Wyemitowano w audycji "Źródła".


Czytaj także

Joanna i Jan Słowińscy: jest pod górę, ale nie zwalniamy tempa

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2020 16:00
Obostrzenia, zakazy, niepewność jutra - dotknęły nas wszystkich, ale artystów i muzyków w sposób szczególny. Aby naświetlić, z czym dokładnie się borykają, oddaliśmy im głos w naszych audycjach. Mimo trudnej sytuacji wykorzystują ten czas, aby tworzyć, a za pośrednictwem anteny mogą także swoją twórczością podzielić się ze słuchaczami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ania Broda: boję się myśleć o przyszłości

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2020 14:00
- Mam momenty euforii, ale i smutku. Jestem rozbita, wyobrażenie sobie, że będziemy tak funkcjonować przez półtora roku, jest bardzo trudne - mówiła na antenie instrumentalistka. 
rozwiń zwiń