X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Historia

Kalendarz z Mussolinim

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2010 15:27
Na każdej stronie widnieją zdjęcia i złote myśli Duce.
Audio

Na wiecu kandydata centroprawicy w wyborach samorządowych w Rzymie rozdano kilkaset kalendarzy ze zdjęciami faszystowskiego przywódcy Włoch Benito Mussoliniego. Protestują byli partyzanci i wspólnota żydowska.

W kalendarzu, przygotowanym przez sztab kandydata do władz regionu Lacjum Luigiego Celoriego, rok 2010 nazwano "88. rokiem ery faszystowskiej". Na każdej stronie widnieją zdjęcia i złote myśli Duce.

Oburzenie takim wyborczym pomysłem wyraził prezes gminy żydowskiej w Wiecznym Mieście Riccardo Pacifici mówiąc: "To haniebny epizod, którego nie da się usprawiedliwić".

"Gdybyśmy byli w 88. roku ery faszystowskiej, to ja prawdopodobnie nigdy bym się nie urodził" - dodał.

W podobnym tonie wypowiedzieli się kombatanci z antyfaszystowskiego włoskiego ruchu oporu. Szef ich stowarzyszenia Massimo Rendina, cytowany w środę na łamach dziennika "La Repubblica", oświadczył: "Oburzenie nie wystarczy". Pytamy, czy ktoś, kto pozbawiony jest obywatelskiej godności, może zajmować urząd publiczny".

Politycy opozycyjnej centrolewicowej Partii Demokratycznej (PD) przypomnieli, że apologia faszyzmu jest we Włoszech przestępstwem. Parlamentarzysta PD Emanuele Fiano zaapelował do partii premiera Silvio Berlusconiego o refleksję, czy nie należy wycofać kandydatury kogoś, kto "odczuwa nostalgię za najstraszniejszymi latami w historii Włoch".

Od inicjatywy kandydata koalicyjnej centroprawicy zdystansowali się także inni politycy tego bloku, z ubiegającą się o urząd przewodniczącej władz stołecznego regionu Lacjum Renatą Polverini na czele.

Tymczasem sam Luigi Celori, działacz rozwiązanego już prawicowego Sojuszu Narodowego broni się mówiąc, że kalendarz nie powstał z jego inicjatywy, ale grupy jego zwolenników.

(PAP)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Faszystowska aplikacja

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2010 07:56
Aplikacja do iPhone'a zawiera ponad 100 przemówień Mussoliniego.
rozwiń zwiń