X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Szef MON: relacje z USA są kluczem do bezpieczeństwa Polski

07.11.2019 13:32
- Udział polskich żołnierzy w misjach wzmocnił dobre relacje polsko-amerykańskie, a te miały wpływ na wprowadzenie ruchu bezwizowego. To jednocześnie wielki sukces prezydenta Andrzeja Dudy - ocenił szef MON Mariusz Błaszczak. - Relacje ze Stanami Zjednoczonymi są kluczem do bezpieczeństwa - dodał.
Audio
  • Polska dołączyła do programu ruchu bezwizowego USA. Materiał Dawida Grygorcewicza (IAR)
Mariusz Błaszczak
Mariusz BłaszczakTwitter/mblaszczak

Minister Błaszczak przypomniał w TVP Info, że polscy żołnierze uczestniczą m.in. w misjach w Iraku, Afganistanie oraz w wielu działaniach NATO. Stwierdził, że stanowi to silny argument wzmacniający relacje Polski ze Stanami Zjednoczonymi. Zaznaczył, że wprowadzenie ruchu bezwizowego jest również wielkim osiągnięciem prezydenta Andrzeja Dudy.

Szef MON przypomniał, że prezydenci obu państw podpisali w tym roku deklaracje dotyczące zwiększenia liczebności amerykańskich wojsk na terenie Polski oraz ich dyslokacji. - To jest niewątpliwy sukces, który wzmacnia bezpieczeństwo, wzmacnia obronność Polski - ocenił.

Minister powiedział, że podejście rządu PiS do polityki obronnej kraju jest odmiennie od podejścia poprzedników. - Sam fakt, że wydajemy 2 proc. PKB na obronność, jest niezwykle istotny. Do tego elitarnego klubu państw wydających tyle na obronność należy tylko osiem państw członkowskich - zauważył.

"Relacje z USA kluczowe do bezpieczeństwa Polski"

Mariusz Błaszczak podkreślił, że relacje ze Stanami Zjednoczonymi są kluczem do bezpieczeństwa. - Stany Zjednoczone są liderem Sojuszu Północnoatlantyckiego. Nam - rządowi PiS i prezydentowi Andrzejowi Dudzie - zależy na bezpieczeństwie - zapewnił.

Szef MON pytany o zakup samolotów F-35 przypomniał, że b. minister obrony Bogdan Klich oraz b. premier Donald Tusk zdecydowali, że Polska nie weźmie udziału w programie zakupu tych samolotów. - To był zasadniczy, kardynalny błąd. Błąd, który my teraz naprawiamy - tłumaczył.

Podkreślił, że posiadanie samolotów F-35 da polskim Siłom Powietrznym przewagę. Jak powiedział: "Niewątpliwie są one argumentem odstraszającym ewentualnego przeciwnika".

IAR/PAP/dad

Od 11 listopada Polacy nie będą potrzebowali wiz do USA

06.11.2019 12:46
Bezwizowa możliwość podróżowania do Stanów Zjednoczonych do 90 dni w celach turystycznych i w celach biznesowych będzie możliwa od 11 listopada tego roku, a więc dosłownie za kilka dni - poinformował w środę prezydent Andrzej Duda.

Polska w programie Visa Waiver. Jest stanowisko polskiego MSZ

06.11.2019 16:23
"Z zadowoleniem przyjmujemy decyzję USA o włączeniu Polski do programu Visa Waiver" - oświadczyło Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Tymczasem ambasada USA przypomina, że polscy obywatele, którzy zamierzają podróżować do USA na dłużej niż 90 dni, planują podjąć pracę lub studia nadal będą musieli ubiegać się o odpowiednią wizę. Obywatele Polski będą mieli prawo bezwizowego wjazdu do Stanów Zjednoczonych od 11 listopada.

Szef MSWiA podzielił opinię ABW i wydalił z Polski szwedzkiego neonazistę

07.11.2019 11:29
Szef MSWiA podzielił obawy ABW, że obecność obywatela Szwecji Antona T., członka ruchu neonazistowskiego, zagraża bezpieczeństwu i podjął decyzję o natychmiastowym wydaleniu go z Polski - poinformował rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.