X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Premier o kolejnych rosyjskich publikacjach: ile jeszcze bredni?

18.01.2020 13:48
Premier Mateusz Morawiecki opublikowany przez Rosję zestaw wyselekcjonowanych dokumentów z rosyjskich archiwów określił mianem kolejnych rewelacji historycznych w wydaniu rosyjskim.
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz Morawiecki PAP/Mateusz Marek

"Tym razem oddziały Armii Krajowej miały mordować Żydów i Ukraińców podczas II wojny światowej" - napisał szef rządu. Jednocześnie pyta: "Ile jeszcze tego typu bredni potrafią spreparować ci, którzy przez kilkadziesiąt lat zbrodnię w Katyniu przypisywali Niemcom, nie przyznawali się do tajnych układów z Hitlerem w sierpniu 1939 roku, w wyniku którego dokonano rozbioru Polski, czy wywołania głodu na Ukrainie na początku lat trzydziestych, w wyniku którego śmierć poniosło ponad 8 mln Ukraińców, Rosjan, Kazachów i innych nacji, wchodzących w skład ówczesnego Związku Sowieckiego?".

Mateusz Morawiecki dodał, że wydawało mu się, że "że świat z Orwella skończył się wraz z upadkiem systemu komunistycznego". "Czyżby jednak był jego wielki comeback made in Russia?" - skończył pytaniem swój wpis premier. Dołączył do niego grafikę przedstawiającą dwa ptaki - czarnego i czerwonego - rozszarpujące znajdującego się między nimi orła białego oraz napis "Pamiętamy" i datami 1 i 17 września 1939 roku.

Wcześniej IPN poinformował, że opublikowany zestaw dokumentów nie wnosi żadnych szczególnie znaczących nowych informacji na temat sowieckich działań w latach 1944-1945. Ministerstwo obrony Rosji opublikowało materiały w 75. rocznicę wkroczenia wojsk sowieckich do zrujnowanej Warszawy. "Z przedstawionych dokumentów nie dowiemy się o dokonywanych w całym kraju zbrodniach sowieckich - mordach, rabunkach i gwałtach oraz o rabunku infrastruktury przemysłowej, wywożonej w sposób zorganizowany do ZSRS. Nie zostały tu opublikowane dokumenty ukazujące skalę sowieckich represji" - zaznaczył Instytut. W związku z tym IPN zaapelował do Rosji o "udostępnienie historykom całości materiałów sowieckiego wojska oraz aparatu represji, wytworzonych w latach komunistycznego totalitaryzmu".


IAR/dad

"Odwaga jednej osoby może zmienić życie wielu". Oddano hołd Raoulowi Wallenbergowi

17.01.2020 14:38
Pamięć sekretarza poselstwa szwedzkiego w Budapeszcie Raoula Wallenberga, który uratował z Holokaustu dziesiątki tysięcy Żydów, uczcili w piątek w Warszawie przedstawiciele polskiego resortu spraw zagranicznych, kancelarii prezydenta oraz kilku ambasad.

Krzysztof Szczerski: USA popierają decyzję Andrzeja Dudy o nieobecności w Jerozolimie

18.01.2020 10:39
- Strona amerykańska negatywnie odebrała decyzję organizatorów konferencji w Jerozolimie o niedopuszczeniu do głosu prezydenta Andrzeja Dudy i rozumie jego decyzję, by nie brać w niej udziału - powiedział w Waszyngtonie szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski.

MSZ: na skutek działań ZSRS ucierpiała polska kultura

18.01.2020 11:43
Na skutek działań ZSRS ucierpiała polska kultura; oddziały NKWD rekwirowały dzieła sztuki - wiele z nich do dziś znajduje się w Rosji - podkreśliło w sobotę Ministerstwo Spraw Zagranicznych.