X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Chiny wspierają Polskę w walce z koronawirusem

25.03.2020 11:50
Chiny wspierają polski rząd i Polaków w walce z koronawirusem - zadeklarował w rozmowie telefonicznej z prezydentem Andrzejem Dudą przewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinping. Informację o rozmowie prezydentów podają chińskie media, w tym dziennik "Global Times".
Audio
  • Liczba ofiar koronawirusa na świecie zbliża się do 19 tysięcy, a ponad 423 tysiące to osoby zakażone. To najnowsze informacje podawane przez amerykański Uniwersytet Johna Hopkinsa, który monitoruje rozwój pandemii. Ponad 108 tysięcy osób udało się wyleczyć. Materiał Wojciecha Cegielskiego (IAR)
Laboratorium diagnostyczne Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczjej w Poznaniu, w którym dokonuje się badań próbek na obecność koronowirusa
Laboratorium diagnostyczne Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczjej w Poznaniu, w którym dokonuje się badań próbek na obecność koronowirusaFot.: PAP/Jakub Kaczmarczyk

- Przyjaciel w potrzebie jest przyjacielem w potrzebie - powiedział w rozmowie z prezydentem Polski Xi Jinping. Podkreślił, że polscy eksperci wzięli udział w zorganizowanej przez Chiny dla 17 państw Europy Środkowej i Wschodniej wideokonferencji na temat chińskich doświadczeń w walce z koronawirusem. Przewodniczący ChRL - według relacji dziennika "Global Times" - zwrócić miał uwagę na wyrazy wsparcia ze strony polskiego rządu i społeczeństwa. Xi Jinping podkreślić miał, że Polska to główny partner Chin w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Według wcześniejszych informacji przekazanych w Polsce rozmowa prezydentów Dudy i Xi trwała 45 minut. Rozmawiano przede wszystkim o sytuacji związanej z pandemią

koronawirusa i możliwościach współpracy obu państw w jej zwalczaniu. Szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski poinformował, że prezydent Andrzej Duda rozmawiał też z Xi Jinpingiem o planach zakupów materiałów medycznych niezbędnych do walki z koronawirusem. Pierwsza partia ma dotrzeć z Chin do Polski już jutro.


IAR/dad

Kolejne dwa dodatkowe pociągi dla Ukraińców chcących opuścić Polskę

25.03.2020 08:34
W celu ewakuacji Ukraińców z Polski dziś z Przemyśla wyjadą kolejne dwa dodatkowe pociągi ukraińskich kolei państwowych. Dotąd ośmioma specjalnymi pociągami do domu wróciło ponad 3000 osób. Wczoraj samolotem ukraińskich linii lotniczych SkyUp z Pragi do Lwowa przyleciało jeszcze 208 obywateli Ukrainy.

Kolejne rejsy do Polski w ramach akcji "LOT do domu"

25.03.2020 09:13
Ministerstwo Spraw Zagranicznych przypomniało na Twitterze o przelotach do Polski zaplanowanych na środę w ramach akcji "LOT do domu", m.in. z Tanzanii, Indonezji, Tajlandii i Stanów Zjednoczonych.

Na Litwie ponad dwustu chorych na koronawirusa

25.03.2020 10:13
Na Litwie liczba chorych na koronawirusa wzrosła do 209. Nasi sąsiedzi zdecydowali się na to, aby przymusowo izolować wszystkich powracających do kraju w pomieszczeniach wyznaczonych przez władze samorządowe.