X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Po rozmowach Angeli Merkel z przewodniczącą Komisji Europejskiej

03.07.2020 08:00
Kompromis w sprawie unijnego budżetu, funduszu odbudowy, oraz porozumienie z Wielką Brytanią w sprawie umowy o współpracy - to cele Niemiec, które przewodniczą Unii
Audio
  • Po rozmowach A.Merkeli z przewodnicząca KE [posłuchaj]
Kanclerz Niemiec Angela Merkel
Kanclerz Niemiec Angela MerkelPAP/EPA/CHRISTIAN MARQUART

Kanclerz Niemiec Angela Merkel wezwała przywódców Unii Europejskiej do osiągnięcia już latem porozumienia w sprawie wieloletniego budżetu i funduszu odbudowy, podkreślając, że UE boryka się z najtrudniejszą sytuacją w swej historii. 1 lipca Niemcy przejęły od Chorwacji przewodnictwo w Radzie UE.

W czwartek szefowa niemieckiego rządu przedstawiła wraz z przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen priorytety na najbliższe sześć miesięcy.

„Wszyscy wiemy, że dobrze byłoby, gdybyśmy uzgodnili (budżet UE i fundusz - PAP) w lipcu. Gdybyśmy potrzebowali na to więcej czasu, byłby to gorszy wariant” - powiedział Merkel podczas wideokonferencji. 

Dodała, że jej zdaniem umowa "musi być zawarta latem". "Nie wyobrażam sobie żadnego innego wariantu, więc będziemy bardzo ciężko pracować, aby pokazać naszą determinację. Wiemy, że Europa jest w najtrudniejszej sytuacji w swojej historii” - powiedziała Merkel.

„Aby odnieść sukces w tym gigantycznym zadaniu, każde państwo członkowskie musi wyjść poza swoje małe interesy” - oświadczyła z kolei von der Leyen. 

Szczyt UE zaplanowano na 17-18 lipca w Brukseli. Będzie to pierwsze bezpośrednie spotkanie przywódców państw unijnych od wybuchu pandemii koronawirusa. Spotkanie będzie dotyczyło przyjęcia budżetu UE na lata 2021-2027 i funduszu odbudowy w wysokości 750 miliardów euro, który zaproponowała Komisja Europejska. 

IAR/ks

Zobacz więcej na temat: Angela Merkel Komisja Europejska

Wielka Brytania: z kwarantanny będą wyłączeni podróżni z 75 krajów, w tym Polski

02.07.2020 13:49
To, że kwarantanna zostanie od lipca zniesiona dla przyjeżdżających z krajów o niewielkim ryzyku koronawirusa, już pod koniec zeszłego tygodnia potwierdził brytyjski rząd.

Komisja Europejska krytycznie o plebiscycie dotyczącym zmian w konstytucji Rosji

02.07.2020 15:47
Komisja Europejska krytycznie oceniła głosowanie w sprawie poprawek do konstytucji Rosji. Plebiscyt ogłoszony przez prezydenta Władimira Putina trwał od 25 czerwca do 1 lipca.

Propozycje szefa RE dotyczące budżetu i funduszu odbudowy

02.07.2020 15:53
Szef Rady Europejskiej Charles Michel ma zaproponować w przyszłym tygodniu zmiany w projekcie unijnego budżetu na lata 2021-2027 a także w funduszu odbudowy.