X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

MSZ Norwegii: Rosja stoi za sierpniowym cyberatakiem na parlament

14.10.2020 08:43
Minister spraw zagranicznych Norwegii Ine Eriksen Soreide ujawniła, że za rozległy atak hakerski na norweski parlament, do jakiego doszło pod koniec sierpnia, odpowiedzialna jest Rosja. To efekt ustaleń norweskiej policji i służb specjalnych PST.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjnezdjęcie ilustracyjne/shutterstock.com

O rozległym cyberataku na konta e-mailowe norweskich parlamentarzystów szefowa administracji parlamentu Marianne Andreassen poinformowała na początku września, ale nie wskazała wówczas jego źródła. W wydanym przez MSZ oświadczeniu napisano jedynie, że był to "poważny incydent, który dotknął naszej najważniejszej instytucji demokratycznej". Atak miał mieć miejsce 24 sierpnia i dotknąć zarówno członków rządzącej Partii Koalicyjnej, jak i opozycyjnej Partii Pracy oraz pracowników Stortingu.

- Na podstawie posiadanej przez rząd wiedzy oceniamy, że za tym działaniem stoi Rosja - oświadczyła szefowa norweskiej dyplomacji we wtorek wieczorem. Jak poinformowało MSZ Norwegii, Ambasador Federacji Rosyjskiej został wezwany do tego resortu i poinformowany o ustaleniach dochodzenia, które prowadziła norweska policja oraz służby specjalne PST.

Jak ocenił w rozmowie z norweską telewizją publiczną NRK ekspert ds. Rosji z Norweskiego Instytutu Badań Obrony (FFI) Tor Bukkvol, "atak hakerski jeszcze pogorszy już i tak nienajlepsze stosunki norwesko-rosyjskie". - Rosja od dawna podejmuje działania dyplomatyczne, ale nie przynoszą one rezultatów. Nie może rozpocząć wojny, więc próbuje instrumentów, które znajdują się między dyplomacją a działaniami zbrojnymi - uważa Bukkvol.

Według eksperta "Rosja najpewniej zaprzeczy, że stała za atakiem". - Rosja wszystkiemu zaprzecza. Zaprzeczyli, że zajęli Krym, choć później nakręcili film, na którym się tym chwalili. Ich częścią gry jest zaprzeczanie wszystkiemu, co jest możliwe - podkreśla.


PAP/dad

Premier Mateusz Morawiecki na kwarantannie

13.10.2020 13:55
W związku z kontaktem z osobą zarażoną COVID-19, zgodnie z wszelkimi procedurami, udaję się na kwarantannę; jestem w stałym kontakcie ze swoimi współpracownikami, rząd pracuje normalnie - podkreślił we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

Instytut Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą ma nową siedzibę

13.10.2020 14:37
Narodowy Instytut Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą "Polonika" prowadzi teraz działalność w zabytkowej willi Stanisława Kirkora na Mokotowie.

Kontakt z Polonią w czasie pandemii. Jan Dziedziczak: staramy się jak najwięcej przenieść do Internetu

13.10.2020 15:33
- Wiele tradycyjnych metod, narzędzi współpracy między krajem a zagranicą nie jest możliwych w dobie pandemii - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Jan Dziedziczak, pełnomocnik rządu ds. Polonii i Polaków za granicą.