X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Szef unijnej dyplomacji ma lecieć do Rosji, pomimo sprzeciwu Polski i państw bałtyckich

25.01.2021 15:03
Szef unijnej dyplomacji Josep Borrell jednak ma lecieć do Rosji z wizytą mimo zastrzeżeń Polski i krajów bałtyckich. Na razie żadnych sankcji wobec reżimu w Moskwie nie będzie. Brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka dowiedziała się nieoficjalnie, że taki jest wynik dzisiejszej narady unijnych ministrów spraw zagranicznych w Brukseli. Oficjalnie o przebiegu dyskusji na temat Rosji ministrowie z państw członkowskich będą informować po spotkaniu, przed 16.00.
Audio
  • Szef unijnej dyplomacji Josep Borrell jednak ma lecieć do Rosji z wizytą mimo zastrzeżeń Polski i krajów bałtyckich. Materiał Beaty Płomeckiej (IAR)
  • Zatrzymania po rosyjskich manifestacjach wywołały w Europie krytyczne komentarze, ale brak zgody względem nakładania sankcji na Rosję [POSŁUCHAJ]
Josep Borrell
Josep BorrellPAP/EPA/JOHN THYS / POOL

Szef unijnej dyplomacji Josep Borrell ma lecieć do Rosji w przyszłym miesiącu. Na miejscu, podczas spotkania z ministrem spraw zagranicznych tego kraju, ma domagać się uwolnienia opozycjonisty Aleksieja Nawalnego.

Nie wiadomo czy warunkiem tej wizyty ma być także spotkanie z samym Nawalnym. Dopiero po tej wizycie, jeśli lider opozycji nie zostanie uwolniony, Unia Europejska ma rozpocząć przygotowania do zaostrzenia sankcji wobec Rosji. Za takim podejściem były przede wszystkim Francja i Niemcy, które miały poparcie większości krajów. Zdecydowanie za sankcjami już teraz były Polska, Litwa, Łotwa i Estonia. Te kraje uważają ponadto, że błędem byłaby wizyta w Rosji szefa unijnej dyplomacji w momencie kiedy reżim Władimira Putina zwiększa represje wobec obywateli, czego dowodem było brutalne rozpędzanie przez policję sobotnich demonstracji przeciwko zatrzymaniu Aleksieja Nawalnego.


IAR/dad

Operator Nord Streamu 2: w wodach Danii trwają prace nad wznowieniem budowy gazociągu

25.01.2021 13:30
Rosyjski statek Fortuna rozpoczął w wodach Danii prace nad wznowieniem układania gazociągu Nord Stream 2 - podało w poniedziałek niezależne radio Echo Moskwy powołując się na operatora projektu, firmę Nord Stream 2 AG.

Lektorzy języka polskiego NAWA ambasadorami polskości za granicą

25.01.2021 11:11
Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej współpracuje z ponad 80. uniwersytetami na całym świecie. Co roku w ramach Programu Lektorzy NAWA organizuje nabór osób, które są delegowane  do pracy w  zagranicznych uczelniach.

Szef MSZ Ukrainy o Nawalnym: wróg mojego wroga jest moim przyjacielem

25.01.2021 12:51
Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem - powiedział o rosyjskim opozycjoniście Aleksieju Nawalnym szef MSZ Ukrainy Dmytro Kułeba. Dodał, że Ukraina popiera apele o uwolnienie Nawalnego, ponieważ jest on wrogiem prezydenta Rosji Władimira Putina.