X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Niemcy proponują Europie współpracę z Rosją na rzecz ochrony klimatu?

09.03.2021 13:41
Financial Times donosi, że dotarł do dokumentu rządu niemieckiego, który miał zawierać propozycje współpracy Europy z Rosją w ramach walki ze zmianami klimatu pomimo uwięzienia opozycjonisty Aleksieja Nawalnego oraz agresywnej polityki rosyjskiej.
Angela Merkel
Angela MerkelPAP/EPA/TOBIAS SCHWARZ / POOL

Niemcy mieli proponować w dokumencie konkretną i szczegółową strategię walki z globalnym ociepleniem we współpracy z Rosją przed rozmowami Rady Europejskiej na temat polityki wobec tego kraju, które mają odbyć się w marcu. Propozycja niemiecka pojawia się pomimo uwięzienia opozycjonisty rosyjskiego Aleksieja Nawalnego, dalszej okupacji Krymu ukraińskiego oraz innych działań Rosji wrogich wobec Zachodu. "Ponieważ fundamentalna zmiana polityki zagranicznej Rosji wydaje się nierealistyczna w krótkim terminie, utrzymywanie wymagającej relacji z Rosją powinno pozostać jednym z kluczowych priorytetów polityki zagranicznej Unii Europejskiej" - napisano w dokumencie, do którego miał dotrzeć Financial Times. "Unia Europejska powinna z pełną mocą wykorzystać możliwość zmuszenia Rosji do podjęcia większej odpowiedzialności za bezpieczeństwo, rozstrzyganie konfliktów, ochronę klimatu, środowiska, zdrowia, handlu i migracji" - informuje FT powołując się na pismo.

"Unia Europejska powinna rozwinąć ustrukturyzowaną, konkretną i szczegółową strategię opisującą jak włączyć Rosję w wielostronne wysiłki na rzecz walki ze zmianami klimatu" cytuje dokument Financial Times.

Propozycja niemiecka pojawia się niedługo po wprowadzeniu nowych sankcji personalnych Unii Europejskiej za uwięzienie Nawalnego. Krytycy polityki niemieckiej przekonują, że jest ona uległa wobec Rosji ze względu na zaangażowanie firm niemieckich w gazociąg Nord Stream 2.


Źródło: biznesalert.pl


Stanisław Żaryn o tekście portalu RuBaltic.ru o marszu w Hajnówce: walka informacyjna przeciw Polsce

09.03.2021 08:35
Portal zaangażowany w rosyjską dezinformację przeciw Zachodowi publikuje artykuł insynuując, że w Polsce "coraz większą popularność" zyskują "ruchy nacjonalistyczne i neonazistowskie" - napisał w poniedziałek na Twitterze rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Nagłaśniane tezy wpisują się w walkę informacyjną przeciw Polsce - ocenił.

USA: republikanie żądają niezwłocznego rozszerzenia sankcji za Nord Stream 2

09.03.2021 11:34
Republikańscy senatorzy komisji do spraw zagranicznych wezwali Departament Stanu USA do poszerzenia listy podmiotów objętych sankcjami wobec Nord Stream 2. "Jesteśmy głęboko zaniepokojeni faktem, że stanowcze deklaracje administracji o sprzeciwie wobec tego gazociągu nie spotykają się z równie stanowczymi działaniami" – napisali autorzy listu do sekretarza stanu Antonego Blinkena.

Wiceszef MSZ: nikt z polskich władz nie zabraniał francuskiemu wiceministrowi wizyty w Kraśniku

09.03.2021 12:46
Nikt z polskich władz nie zabraniał ani nie uniemożliwiał francuskiemu wiceministrowi wizyty w Kraśniku. Tego rodzaju sugestie nie służą dobrze atmosferze wizyty i naszym relacjom, wyjaśnimy tę sprawę w kontakcie z Ambasadą Francji - podkreślił we wtorek wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk.