X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Szef ONZ "głęboko zaniepokojony" sytuacją w Strefie Gazy

16.05.2021 12:00
Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres jest "głęboko zaniepokojony" izraelskim atakiem na budynek w Strefie Gazy, w którym siedzibę miały międzynarodowe media. Takie oświadczenie wydał rzecznik sekretarza generalnego.
Audio
  • Gaza - kolejny raz wzrosła liczba zabitych [posłuchaj]
Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres
Sekretarz generalny ONZ Antonio GuterresEskinder Debebe/UN Photo/Xinhua News/East News

Liczba ofiar wojny w Strefie Gazy po stronie palestyńskiej wzrosła do 145. Po stronie izraelskiej w trwającym od niemal tygodnia konflikcie zginęło 10 osób.

Antonio Guterres jest także "przerażony rosnącą liczbą ofiar cywilnych, w tym śmiercią dziesięciu członków tej samej rodziny wraz dziećmi w wyniku izraelskiego ataku” - przekazał jego rzecznik Stephane Dujarric.

Izraelski atak wywołał ostrą krytykę ze strony organizacji dziennikarskich, a także Stanów Zjednoczonych. Amerykański prezydent Joe Biden rozmawiał przez telefon zarówno z premierem Izraela Benajminem Netanjahu, jak i z prezydentem Autonomii Palestyńskiej Mahmudem Abbasem i apelował o zakończenie przemocy. W Tel Awiwie setki osób demonstrowały na ulicach i domagały się powstrzymania rozlewu krwi. Na Zachodnim Brzegu z kolei doszło do kolejnych starć Palestyńczyków z wojskiem. Rannych zostało 180 osób.

Do wielotysięcznych demonstracji solidarności z Palestyńczykami dochodziło także w Iraku, Jordanii, jak również w kilku europejskich stolicach. 

Premier Izraela Benjamin Netanjahu zapowiedział "kontynuację mocnych odpowiedzi na rakietowe ataki" Palestyńczyków. W wystąpieniu emitowanym przez telewizję mówił, że będą one prowadzone "tak długo, jak to konieczne". Według źródeł medycznych, w izraelskich nalotach na Strefę Gazy zginęło dziś co najmniej troje Palestyńczyków. Strona palestyńska wystrzeliła rakiety w stronę Tel Awiwu.

Rozpoczyna się siódmy dzień eskalacji konfliktu izraelsko - palestyńskiego. Od 10 maja w izraelskich nalotach na Strefę Gazy zginęło 148 Palestyńczyków. W wyniku palestyńskiego ostrzału zginęło 10 Izraelczyków. Władze izraelskie twierdzą, że zabici Palestyńczycy to w większości bojownicy Hamasu. Według palestyńskich źródeł medycznych, wśród ofiar śmiertelnych jest 41 dzieci.

Egipt informuje o prowadzonych ze zwaśnionymi stronami mediacjach, ale na razie nie widać postępu w rozmowach. W Tel Awiwie setki osób demonstrowały na ulicach i domagały się powstrzymania rozlewu krwi.

IAR/PAP/ks

Szef RE wezwał Rosję do przestrzeganie międzynarodowego prawa

15.05.2021 15:00
Charles Michel wpisem na Twitterze skomentował decyzję władz w Moskwie o opublikowaniu listy państw ze statusem "nieprzyjaznych". Są na niej Stany Zjednoczone, a z Unii Europejskiej Czechy

Austria: szef MSZ Iranu odwołuje wizytę z powodu rozwieszonych flag Izraela

15.05.2021 18:28
Szef irańskiej dyplomacji Mohammad Dżawad Zarif odwołał wizytę w Wiedniu, protestując przeciwko wywieszeniu na austriackich budynkach rządowych flag Izraela - poinformował minister spraw zagranicznych Austrii Alexander Schallenberg

UE potępia Rosję za publikację listy „nieprzyjaznych państw”

16.05.2021 09:14
Oświadczenie w tej sprawie, w imieniu krajów członkowskich, opublikował szef unijnej dyplomacji Josep Borrell