X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Andrzej Duda nie spotka się z Angelą Merkel w Warszawie. Powodem - niezgodność kalendarza

10.09.2021 11:20
To, że prezydent nie spotka się z kanclerz Niemiec Angelą Merkel to zbieg okoliczności i niezgodność kalendarza, Andrzej Duda będzie tego dniach w Katowicach - powiedział w piątek szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch. Podkreślił, że sprawa jest w nieuzasadniony sposób podgrzewana.
Andrzej Duda i Angela Merkel
Andrzej Duda i Angela MerkelPAP/Art Service & PAP/EPA/CLEMENS BILAN

W sobotę kanclerz Niemiec Angela Merkel złoży wizytę w Warszawie, gdzie spotka się z premierem Mateuszem Morawieckim.

W Poranku Rozgłośni Katolickich Siódma-Dziewiąta Soloch był pytany, dlaczego prezydent Andrzej Duda nie spotka się z kanclerz Niemiec. Szef BBN poinformował, że prezydenta nie będzie od rana w Warszawie, bo tego dnia weźmie udział w obchodach rocznicy powstania śląskiej "Solidarności". - Było to dawno zapowiedziane i taki sygnał był już dawno przekazany ambasadzie Niemiec - zaznaczył. Podkreślił, że jest to zbieg okoliczności i niezgodność kalendarza, a sprawa jest w nieuzasadniony sposób podgrzewana.

Oświadczył też, że w piątek prezydent będzie rozmawiał z prezydentem Niemiec Frankiem-Walterem Steinmeierem, przede wszystkim o sytuacji na Białorusi, natomiast w przyszłym tygodniu szef MSZ Zbigniew Rau spotka się z ministrami spraw zagranicznych Francji i Niemiec w ramach Trójkąta Weimarskiego. - Relacje z Niemcami są dobre, chociaż cieniem kładzie się na tych relacjach sprawa Nord Stream 2, to nadwątliło zaufanie we wzajemnych relacjach - stwierdził Soloch.

- Myślę, że będzie okazja ze strony prezydenta, by złożyć wyrazy szacunku dla dokonań pani kanclerz, która będzie opuszczać stanowisko - dodał.

"Rzeczpospolita" podała w czwartek, że gabinet kanclerz Angeli Merkel wystosował zapytanie w sprawie spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą. Według "Rz" Pałac Prezydencki nie odpowiedział jednak na kilkadziesiąt godzin przed wizytą na zapytanie ze strony Niemiec.


PAP/dad

Zobacz więcej na temat: Angela Merkel Andrzej Duda

Na Litwę dotarł polski transport z pomocą humanitarną w związku z nielegalną migracją

10.09.2021 07:57
Na Litwę przybył w czwartek z Polski transport z pomocą humanitarną w związku z kryzysem migracyjnym na litewsko-białoruskiej granicy. - Polska w odpowiedzi na zgłoszone przez Litwę zapotrzebowanie pomocowe w ramach Unijnego Mechanizmu Ochrony Ludności przesyła kolejne materiały - przekazała w komunikacie ambasada RP w Wilnie.

Na poligonach Rosji i Białorusi rozpoczęły się manewry Zapad

10.09.2021 09:27
W Rosji i na Białorusi rozpoczęły się manewry Zapad-2021. Przez tydzień na 9 poligonach rosyjskich i 5 białoruskich ma ćwiczyć w sumie 200 tysięcy żołnierzy. Niektórzy eksperci mówią, że są to największe manewry od czasu rozpadu Związku Radzieckiego.

Gazprom: budowa Nord Stream 2 została ukończona

10.09.2021 10:04
Rosyjski koncern Gazprom poinformował w piątek o zakończeniu budowy gazociągu Nord Stream 2. Firma podała na swoich kanałach w mediach społecznościowych, że informację tę ogłosił szef Gazpromu Aleksiej Miller na porannym zebraniu w koncernie.