X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Szef MON na Łotwie: Polska i kraje bałtyckie mają do czynienia z agresywną polityką Rosji

13.09.2021 16:51
Ministrowie obrony narodowej Polski oraz krajów bałtyckich wspólnie obserwowali ćwiczenia "Silver Arrow" na Łotwie. Szef polskiego resortu obrony Mariusz Błaszczak odwiedził też Polski Kontyngent Wojskowy w bazie w Adażi.
Audio
  • Szef MON na Łotwie: Polska i kraje bałtyckie mają do czynienia z agresywną polityką Rosji. Materiał Kamila Zalewskiego
Ministrowie obrony Polski, Łotwy i Estonii obserwowali na poligonie w Adazi epizod ćwiczenia taktycznego z wojskami pod kryptonimem Silver Arrow
Ministrowie obrony Polski, Łotwy i Estonii obserwowali na poligonie w Adazi epizod ćwiczenia taktycznego z wojskami pod kryptonimem Silver ArrowŹródło: Twitter / MON / @MON_GOV_PL

W Adażi Mariusz Błaszczak powiedział, że Polska i kraje bałtyckie mają do czynienia przede wszystkim z agresywną polityką Rosji. Przypomniał o ataku Moskwy na Gruzję i Ukrainę. Dodał, że nasze państwa konsekwentnie wzmacniają interoperacyjność i współpracują ze sobą. - Szczególnie jest to ważne w kontekście ćwiczeń Zapad, na które nakłada się próba wywołania przez Białoruś kryzysu migracyjnego - oznajmił minister. Szef MON powiedział, że Polskę, Litwę i Łotwę dotknął ten sam typ ataku hybrydowego. - Wspólnie musimy odpowiedzieć na te zagrożenia - zaznaczył Mariusz Błaszczak. 

Błaszczak przypomniał też, że w 2015 roku migranci dostawali się do Europy Zachodniej szlakiem wiodącym z południa, a dziś próbę otwarcia innej drogi podejmuje Białoruś. Minister zaznaczył, że Polska sprzeciwia się tym działaniom. Mariusz Błaszczak wskazał też na zagrożenia związane z dezinformacją i cyberatakami. - Wszystkie nasze państwa zostały dotknięte tego rodzaju atakami, a więc wymieniamy informacje i doświadczenia. Współpracujemy ze sobą - zwrócił uwagę minister.

Wcześniej minister Mariusz Błaszczak wziął udział we wspólnych rozmowach ministrów obrony i szefów dyplomacji Polski, Litwy, Łotwy i Estonii w Rydze.

IAR/dad

Zbigniew Rau: z Łotwą, Litwą i Estonią dzielimy te same zagrożenia, współpraca jest więc naturalna

13.09.2021 13:36
W Rydze spotykają się szefowie dyplomacji i ministrowie obrony narodowej Polski oraz krajów bałtyckich. Wizyta poświęcona jest m.in. kwestiom bezpieczeństwa i współpracy w kontekście trwających, rosyjsko-białoruskich ćwiczeń Zapad-2021.

Via Carpatia: jest umowa na kolejny odcinek

13.09.2021 14:19
Drogowcy podpisali umowę na realizację kolejnego odcinka trasy S19, która jest fragmentem międzynarodowej drogi Via Carpatia. Fragment między Iskrzynią a Miejscem Piastowym będzie miał ponad 10 kilometrów długości. W województwie podkarpackim w realizacji jest dziewięć odcinków trasy Via Carpatia o łącznej długości 84,5 kilometrów.

IPN powołał nową komórkę - Biuro Nowych Technologii

13.09.2021 16:43
Prezes Instytutu Pamięci Narodowej Karol Nawrocki powołał nową komórkę - Biuro Nowych Technologii. Podczas konferencji prasowej przedstawił też założenia i cele strategiczne powołanego Biura.