X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Szymon Szynkowski vel Sęk: nie dostrzegam pozytywnych efektów rozmowy Putin - Biden

08.12.2021 14:53
Po tym wczorajszej rozmowie prezydentów USA Joe Bidena i Rosji Władimira Putina nie dostrzegam póki co efektów pozytywnych z naszego punktu widzenia - powiedział w środę wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk.
Audio
  • Nad Dnieprem komentowana jest wczorajsza rozmowa między prezydentami USA i Rosji. Ukraińscy politolodzy wskazują, że Stany Zjednoczone dały sygnał w obronie Ukrainy, mimo to sytuacja wciąż pozostaje napięta. O szczegółach z Kijowa Paweł Buszko (IAR)
Wirtualne spotkanie Bidena z Putinem trwało ponad 2 godziny.
Wirtualne spotkanie Bidena z Putinem trwało ponad 2 godziny.PAP/EPA/MIKHAEL METZEL / SPUTNIK / KREMLIN POOL, PAP/EPA/SHAWN THEW

W TVP Info wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk był pytany o ocenę wtorkowej rozmowy Putin - Biden, a zwłaszcza wypowiedzi Bidena, że Rosja nie może atakować Ukrainy, jeśli chce uruchomić Nord Stream 2. - To znana taktyka z przeszłości Federacji Rosyjskiej i Władimira Putina, aby dokonywać eskalacji i później ewentualne wycofanie się z tej eskalacji warunkować pójściem na pewne ustępstwa. Wtedy, kiedy wszyscy oddychają z ulgą, Federacja Rosyjska jest dwa, trzy kroki do przodu - przekonywał.

- Nie ma tutaj miejsca, aby ograniczać się jedynie do rozmów. Dialog jest ważny, ma swoje znaczenie, ale nie może zastępować realnych działań - podkreślał .- Po tym wczorajszym spotkaniu nie dostrzegam póki co efektów pozytywnych z naszego punktu widzenia - dodał Szynkowski vel Sęk.


Posłuchaj
01:03 11442028_1.mp3 Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden ostrzegł Władimira Putina, że inwazja na Ukrainę spowoduje poważne sankcje ekonomiczne, zwiększenie pomocy wojskowej dla Ukrainy i rozmieszczenie dodatkowych sił na wschodniej flance NATO. Materiał Marka Wałkuskiego (IAR)

 

Stąd Polska nie ogląda się tylko na te rozmowy, ale rozwija np. własne siły zbrojne - mówił Szynkowski vel Sęk. - Oczywiście polegamy też w jakiejś mierze na sojuszach, te sojusze są bardzo ważne, natomiast musimy wzmacniać własny potencjał i prowadzić własną ofensywę dyplomatyczną, co robi pan premier Morawiecki, jeżdżąc m.in. po Europie - przekonywał wiceszef MSZ. - Zwracam uwagę, że ta ofensywa pana premiera Morawieckiego uruchomiła później w praktyce ofensywę kolejnych osób - sekretarza generalnego NATO, przewodniczącej Komisji Europejskiej - dodał.

Wtorkowa wideokonferencja Joe Bidena i Władimira Putina trwała dwie godziny - poinformowały media. "Prezydent USA ostrzegł, że Stany Zjednoczone i ich europejscy sojusznicy odpowiedzą „silnymi sankcjami i innymi środkami” na rosyjską militarną eskalację na Ukrainie" - poinformował Biały Dom. "Putin powiedział, że Rosja jest zainteresowana uzyskaniem gwarancji wykluczających rozszerzenie NATO na wschód i rozmieszczenia systemów ofensywnych w sąsiadujących z nią krajach" - podał Kreml.


PAP/IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Joe Biden Władimir Putin

USA: sankcje na Nord Stream 2 wypadły z ustawy obronnej

08.12.2021 10:42
Propozycja sankcji wobec gazociągu Nord Stream 2 wypadła z przygotowywanej w amerykańskim Kongresie ustawy o wydatkach obronnych Stanów Zjednoczonych. Kompromisowy projekt zawiera 300 milionów dolarów na wsparcie bezpieczeństwa Ukrainy.

Niemcy zgodziły się zatrzymać Nord Stream 2 w razie rosyjskiej inwazji na Ukrainę

08.12.2021 11:42
Przedstawiciele administracji prezydenta Joe Bidena przekazali kongresmenom, że nowe władze Niemiec zapewniły, iż zatrzymają gazociąg Nord Stream 2 w razie rosyjskiej inwazji na Ukrainę - powiedziało PAP źródło w Kongresie USA. Jednocześnie projekt nowych amerykańskich sankcji zniknął z nowej wersji projektu budżetu obronnego. "Administracja jasno powiedziała kongresmenom, że doszli do porozumienia z Niemcami. Jeśli Rosja zaatakuje, to będzie koniec NS2" - powiedziało PAP źródło w Kongresie.

MON podpisało z USA umowę na dostawę 300 używanych pojazdów MRAP typu Cougar dla wojska

08.12.2021 13:15
Szef MON Mariusz Błaszczak poinformował o podpisaniu przez resort umowy z Amerykanami na dostawę wozów wojskowych MRAP.