X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

USA: sankcje na Nord Stream 2 wypadły z ustawy obronnej

08.12.2021 10:42
Propozycja sankcji wobec gazociągu Nord Stream 2 wypadła z przygotowywanej w amerykańskim Kongresie ustawy o wydatkach obronnych Stanów Zjednoczonych. Kompromisowy projekt zawiera 300 milionów dolarów na wsparcie bezpieczeństwa Ukrainy.
Audio
  • USA: sankcje na Nord Stream 2 wypadły z ustawy obronnej. Materiał Marka Wałkuskiego (IAR)
Budynek Kapitolu, w którym mieści się amerykański Kongres
Budynek Kapitolu, w którym mieści się amerykański KongresShutterstock/Andrea Izzotti

Poprawkę do ustawy o wydatkach obronnych USA (National Defense Authorization Act), przewidującą możliwość nałożenia sankcji wobec Nord Stream 2 nawet wbrew Białemu Domowi, zgłosił republikański senator Jim Risch. Przedstawiciele rządu Joe Bidena krytykowali te zapisy.

Demokraci początkowo sprzeciwiali się propozycji Rischa, ale ostatecznie ją poparli. Demokrata Bob Menendez proponował zapisy o daleko idących sankcjach wobec Rosji w wypadku ataku na Ukrainę. Polityczne spory wokół tych i innych zapisów sprawiły jednak, że cały pakiet poprawek został pominięty w ostatecznym projekcie ustawy. Decyzję tę podjęto kilka godzin po tym, jak w amerykańskich mediach pojawiły się informacje, że Berlin zgodził się z postulatem Waszyngtonu, by zatrzymać Nord Stream 2 w razie rosyjskiej inwazji na Ukrainę. "

- Gaz nie płynie przez gazociąg Nord Stream 2, a więc nie jest to narzędzie nacisku Putina. Wręcz przeciwnie - to narzędzie Zachodu. Jeśli Władimir Putin chce, aby gaz popłynął tym gazociągiem, to lepiej, żeby nie ryzykował inwazji na Ukrainę - mówił podczas briefingu w Białym Domu doradca prezydenta Joe Bidena Jake Sullivan.

Tymczasem Kongres zaakceptował propozycję wsparcia bezpieczeństwa Ukrainy kwotą 300 milionów dolarów, czyli 50 milionów więcej niż proponował Pentagon. Z tej kwoty 75 milionów ma zostać przeznaczone na zakup uzbrojenia.


IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Nord Stream 2 USA Rosja

PKN Orlen i Synthos Green Energy podpisały umowę na rozwój technologii jądrowej w Polsce

07.12.2021 14:44
PKN Orlen i Synthos Green Energy, spółka współpracująca w ramach partnerstwa strategicznego z GE Hitachi, podpisały umowę inwestycyjną, efektem której będzie powołanie podmiotu celowego do rozwoju w Polsce technologii jądrowej i budowy małych oraz mikro reaktorów atomowych.

Polska reforma samorządowa wzorem dla sąsiadów ze Wschodu

07.12.2021 16:02
Reforma systemu samorządowego w Polsce jest przykładem skutecznej transformacji na szczeblu lokalnym. Dyskutowali o niej uczestnicy Europejskiego Kongresu Samorządów odbywającego się w Mikołajkach. Jeden z paneli poświęcono sytuacji lokalnych władz w krajach sąsiadujących z Polską od strony wschodniej.

“Boże Narodzenie z Paderewskim i Polską w kresowym sercu”. Cenna inicjatywa Ambasady RP w Szwajcarii

08.12.2021 10:26
Po niezwykle udanej “Wielkanocy z wielkim sercem dla Polaków na Wschodzie”, którą ambasador Iwona Kozłowska zainicjowała w marcu tego roku, w Szwajcarii trwa kolejna akcja dobroczynna pokazująca niezwykłą solidarność Polonii ponad granicami.