Redakcja Polska

Agresywne działania Rosji tematem wtorkowej rozmowy szefów dyplomacji Polski i Wielkiej Brytanii

28.01.2022 15:09
Sytuacja bezpieczeństwa wobec agresywnych działań Moskwy oraz warianty reakcji w przypadku eskalacji kryzysu będą tematami wtorkowej rozmowy w Warszawie szefa MSZ Zbigniewa Raua z brytyjską minister spraw zagranicznych Liz Truss - poinformował polski resort dyplomacji.
Zdjęcie ilustrac
Zdjęcie ilustracFot.: MSZ

Jak przekazał MSZ w komunikacie, szefowa brytyjskiej dyplomacji złoży we wtorek wizytę w Warszawie. "Najważniejszym tematem rozmów będzie sytuacja bezpieczeństwa wobec agresywnych działań Moskwy, a także omówienie ewentualnych inicjatyw dyplomatycznych oraz wariantów reakcji w przypadku eskalacji kryzysu" - głosi komunikat MSZ.

Zgodnie z zapowiedzią, szef polskiego MSZ przedstawi także swojej brytyjskiej odpowiedniczce najważniejsze aspekty sprawowanego przez Polskę w 2022 r. przewodnictwa w Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie.

Będzie to pierwsza wizyta minister Truss w Warszawie od czasu objęcia stanowiska we wrześniu 2021 r.


PAP/dad

Zobacz więcej na temat: Rosja Wielka Brytania Ukraina

Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku apeluje o pamiątki związane z losami Sybiraków

28.01.2022 13:00
O przekazywanie pamiątek związanych z losami Sybiraków - zaapelowało Muzeum Pamięci Sybiru. W zbiorach instytucji znajduje się obecnie ponad 7,4 tys. eksponatów, ale nadal poszukiwane są kolejne.

Na polsko-białoruskiej granicy znaleziono manekina pozorującego migranta

28.01.2022 13:53
W rejonie placówki Straży Granicznej w Michałowie, na pasku granicznym, znaleziono manekina pozorującego migranta, który może posłużyć służbom białoruskim do dezinformacji - poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej.