Redakcja Polska

Prezes PiS: sukces Ukrainy w wojnie z Rosją będzie również triumfem Polski

20.11.2022 15:28
- Wygrana Ukrainy w wojnie z Rosją byłaby też wielkim triumfem Polski i w ogóle zachodniego świata - mówił w Gliwicach prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Prezes PiS Jarosław Kaczyński: sukces Ukrainy w wojnie z Rosją będzie jej tryumfem, ale również i Polski
Prezes PiS Jarosław Kaczyński: sukces Ukrainy w wojnie z Rosją będzie jej tryumfem, ale również i PolskiPAP/Viacheslav Ratynskyi

Podczas spotkania z mieszkańcami Gliwic prezes PiS przypomniał, że Ukraina broni się od dziewięciu miesięcy. - Za chwilę, 24 listopada, będzie już dziewięć miesięcy tej obrony. To już jest naprawdę długa wojna - zaznaczył Jarosław Kaczyński. 

Jak mówił, "można sądzić, że Ukraińcy mają szansę - chociaż nie ma jeszcze w tej sprawie pewności – że tę wojnę wygrają, że się skutecznie obronią". - To będzie wielki triumf Ukrainy, ale to będzie także wielki triumf Polski i wielki triumf w ogóle zachodniego świata, który ma dzisiaj wiele wad, ale jest nieporównywalnie lepszy niż to, co nam proponują ze wschodu - podkreślił prezes PiS.

Kaczyński: jeśli nie będziemy się zbroić, nie będziemy mieć siły odstraszania

Jarosław Kaczyński wskazał także: "to my - Prawo i Sprawiedliwość - jesteśmy gwarancją, że ta pomoc będzie trwała, że nasz rząd nie wda się w różnego rodzaju niemieckie czy francusko-niemieckie gierki, które w gruncie rzeczy mają pomóc Rosji, mają odtworzyć tę sytuację, która była i mają dzięki temu otworzyć Rosji drogę do kolejnych ataków".

- Tym razem bez wątpienia jednym z celów, jeżeli nie pierwszym, będzie nasz kraj. Oczywiście, jeśli się nie uzbroi, jeżeli nie będzie miał odpowiedniej siły odstraszania - zaznaczył.

Spotkanie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z mieszkańcami Gliwic:


PAP/IAR/dad

Ambasador Ukrainy w Polsce: aby świat czuł się bezpiecznie, trzeba zmusić Rosję do wycofania się z Ukrainy

20.11.2022 11:55
Rosja dalej stosuje terroryzm i bezczelnie atakuje nas wszystkich, łamiąc prawo międzynarodowe. Aby świat czuł się bezpiecznie, trzeba zmusić Rosję do wycofania się z Ukrainy - napisał w niedzielę w mediach społecznościowych ambasador Ukrainy w Polsce Wasyl Zwarycz po kolejnych alarmach w swoim kraju.

Silne eksplozje na terenie Zaporoskiej Elektrowni Atomowej na Ukrainie

20.11.2022 14:37
Na terenie i w pobliżu kontrolowanej przez rosyjskie wojska Zaporoskiej Elektrowni Atomowej na południu Ukrainy doszło w sobotę wieczorem i w niedzielę rano do silnych wybuchów - poinformowała w komunikacie Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (MAEA).