X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

CeoWorld: Polska najatrakcyjniejszym państwem do inwestycji

10.07.2019 07:40
Polska została uznana za drugi na świecie najatrakcyjniejszy kraj do inwestowania lub prowadzenia przedsiębiorstwa w rankingu magazynu Ceoworld Magazine. W zestawieniu klasyfikowano 67 państw.
Warszawa. Zdjęcie ilustracyjne
Warszawa. Zdjęcie ilustracyjne Robert Bartosewicz / Polskie Radio

W rankingu brano pod uwagę takie czynniki jak: korupcja, wolność (osobista, handlowa i walutowa), siła robocza, ochrona inwestorów, podatki, jakość życia, biurokracja i przygotowanie technologiczne. Na ich podstawie przyznano punkty w siedmiu kategoriach. Najlepiej wypadliśmy pod względem polityki rządu - 75 punktów, wykwalifikowania pracowników - 74 punkty i otwartości na handel - 76 punktów.

Łączny wynik wyniósł Polski 85,2 punktu. Pierwsze miejsce w zestawieniu zajęła Malezja. Kraj z Azji Południowo-Wschodniej wyprzedził Polskę o zaledwie 0,6 punktu. Trzecie miejsce zajęły Filipiny z wynikiem 84,6 punktu.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT inwestycje

Mateusz Morawiecki zaprasza inwestorów z USA: mamy dużo miejsca dla zagranicznych inwestycji

04.10.2018 21:38
Podczas wizyty w Nowym Jorku premier Mateusz Morawiecki przekonywał, że do obecnego sukcesu gospodarczego Polski przyczyniła się prospołeczna polityka obecnego rządu. Szef rządu był specjalnym gościem Dnia Polskiego w Nowym Jorku - konferencji w prestiżowym Harvard Club z udziałem polskich i amerykańskich firm. 

EKG: będzie światowy kryzys? Eksperci: nadchodzą gorsze czasy

13.05.2019 19:30
Poprawa produktywności, zwiększenie inwestycji i innowacyjność powinny być głównymi metodami radzenia sobie przedsiębiorstw i gospodarek podczas spowolnienia gospodarczego, którego symptomy są widoczne w różnych częściach świata – ocenili eksperci podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.