X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

KGHM sprowadzi z Chin do Polski m.in. kombinezony, maseczki i respiratory

25.03.2020 14:45
KGHM Polska Miedź sprowadzi z Chin do Polski między innymi kombinezony ochronne, gogle medyczne, maseczki oraz respiratory. Pierwszy samolot wyląduje w czwartek w Warszawie (o godz. 13.40). Ładunek zawiera sprzęt o wartości 5,5 mln dolarów, który przeznaczony zostanie do walki ze skutkami pandemii. Zakup został sfinansowany w całości ze środków KGHM Polska Miedź.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjnePAP/EPA/STEPHANIE LECOCQ

Jak poinformowano, w ładowniach Dreamlinera z floty LOT, znajdzie się między innymi: blisko 20 nowoczesnych respiratorów medycznych, kombinezony, maseczki ochronne oraz 200 tysięcy par gogli medycznych.

- Przekazujemy to instytucjom rządowym, Ministerstwu Zdrowia - które najlepiej wie, gdzie je dystrybuować - powiedział prezes spółki Marcin Chludziński.

Dodał, że w drugim transporcie, który jest przygotowywany na 31-y marca, zostaną przede wszystkim sprowadzone respiratory, ale też środki zabezpieczenia osobistego - maski i kombinezony.

Prezes Chludziński przypomniał też inne działania firmy mające na celu wsparcie walki z koronawirusem. - Produkujemy płyn biobójczy, który przekazujemy w darowiznach do szpitali i do miejsc, które potrzebują tego w pierwszej kolejności, przekazujemy kwoty szpitalom, które potrzebują wsparcia, jak również sprzęt - dodał. Oprócz tego KGHM ZANAM produkuje maseczki ochronne.

Do walki z koronawirusem włączyły się również inne spółki skarbu państwa.

IAR/dad

Cerkiew Ukrainy przeznaczy pomieszczenia dla leczenia zakażonych koronawirusem

25.03.2020 12:53
Cerkiew Prawosławna Ukrainy przeznaczy w razie potrzeby należące do niej pomieszczenia dla leczenia zakażonych koronawirusem - zadeklarował jej zwierzchnik, Epifaniusz. Ukraiński Kościół Greckokatolicki zapowiedział przekształcenie świątyń w szpitale na czas epidemii.

Inżynierowie z Krakowa pracują nad "respiratorem ostatniej szansy"

25.03.2020 13:47
"Respirator ostatniej szansy", czyli sprzęt wspomagający oddychanie, zaprojektowali inżynierowie jednej z krakowskich firm. Zastrzegają, że nie zastąpi on profesjonalnego urządzenia; może być jednak pomocny w krajach, w których sytuacja w służbie zdrowia jest trudna.

Rząd Ukrainy ogłosił wprowadzenie stanu nadzwyczajnego w całym kraju 

25.03.2020 13:53
W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa rząd Ukrainy ogłosił w środę wprowadzenie na terytorium całego kraju stanu nadzwyczajnego. Ograniczenia mają obowiązywać 30 dni, do 24 kwietnia - poinformował na posiedzeniu gabinetu premier Denys Szmyhal.