Polskie Radio
Section05
KGHM Polska Miedź

Prezes KGHM wyjaśnia na czym będzie polegać przegląd strategii w kontekście bezpieczeństwa

- Po ukonstytuowaniu się zarządu w pełnym składzie chcemy dokonać przeglądu strategii w kontekście otoczenia makroekonomicznego, bezpieczeństwa - przekonywał prezes KGHM Polska Miedź Tomasz Zdzikot w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA KGHM Polska Miedź produkcja przemysłowa inwestycje złoto giełda papierów wartościowych POLSKA

TYLKO U NAS Zmiany w zarządzie KGHM. Znamy nazwisko nowego prezesa spółki

Rada nadzorcza KGHM odwołała z dniem 11 października br. prezesa Marcina Chludzińskiego i wiceprezesa ds. aktywów zagranicznych Jerzego Paluchniaka - poinformowała spółka w komunikacie. Jak nieoficjalnie dowiedział się portal PolskieRadio24.pl pełniącym obowiązki prezesa KGHM został Tomasz Zdzikot - dotychczasowy wiceprezes ds. rozwoju KGHM Polska Miedź SA.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA KGHM Polska Miedź zarządzanie

Czy reaktory typu SMR pomogą Europie złamać dyktat Moskwy? Tak uważają analitycy firmy doradczej Kearney

Do roku 2029 planowane jest uruchomienie w Polsce dwóch jednostek typu Small Modular Reactors (SMR). Zaletami tej technologii są m.in. niższy koszt i krótszy czas budowy w porównaniu z dużymi, tradycyjnymi elektrowniami atomowymi - oceniła firma doradcza Kearney.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energia atomowa atom energetyka inwestycji infrastrukturalne UE Tauron PKN Orlen KGHM Polska Miedź wojna na Ukrainie Unia Europejska

"Mimo że wyszliśmy poza strefę komfortu, dobrze prosperujemy". Prezes KGHM o sytuacji spółki

- Komfort w kontekście biznesowym to sytuacja, w której nie dzieje się nic nieprzewidywalnego i wszystko idzie tak, jak należy. Myślę, że od dłuższego czasu jesteśmy poza strefą komfortu. Jednocześnie w tej rzeczywistości dajemy sobie radę dość dobrze, osiągając rekordowe wyniki finansowe - mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Chludziński (prezes KGHM). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Rosja Władimir Putin Ukraina serwis wschodni wojna 2022 Małgorzata Raczyńska-Weinsberg uchodźcy pomoc społeczeństwo KGHM Polska Miedź

Małe reaktory jądrowe w Polsce. Prezes PKN Orlen: to szansa na zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego

"Inwestujemy w małe reaktory jądrowe SMR, bo to szansa na zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego Polski i dobre uzupełnienie naszych inwestycji w OZE" - poinformował prezes Orlenu Daniel Obajtek. Dodał, że w poniedziałek spotkał się z szefem GE Hitachi Nuclear Energy.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA PKN Orlen Daniel Obajtek energia atomowa energia odnawialna energia elektryczna POLSKA elektrownia atomowa PGNiG Synthos KGHM Polska Miedź

KGHM i Tauron zainwestują w małe reaktory jądrowe SMR. Pierwsze efekty współpracy jeszcze w tej dekadzie

KGHM i Tauron podpisały list intencyjny w sprawie współpracy w zakresie budowy niskoemisyjnych źródeł energii, w tym z zastosowaniem małych modułowych reaktorów jądrowych SMR. - Myślimy o latach 2029-2030, jeśli chodzi o działający reaktor - powiedział prezes KGHM Marcin Chludziński.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka energia atomowa Tauron KGHM Polska Miedź