Polskie Radio
Section05
KGHM Polska Miedź

Prezes Agencji Rezerw Materiałowych: bez decyzji premiera nie udałoby się tak szybko sprowadzić do kraju środków ochrony osobistej

- W pozyskaniu dla Polski materiałów medycznych do walki z koronawirusem działali wspólnie polscy dyplomaci, przedsiębiorcy działający na chińskim rynku oraz spółki Skarbu Państwa - powiedział Michał Kuczmierowski, prezes Agencji Rezerw Materiałowych, gość "Expressu Gospodarczego" Programu 1 Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce PKN Orlen lotos KGHM Polska Miedź GOSPODARKA

"Gazeta Wyborcza" znów pisze o maseczkach z Chin. KGHM: to fake news, wejdziemy na drogę sądową

Według "Gazety Wyborczej" maski sprowadzone z Chin przez KGHM "nie mają żadnych certyfikatów jakości, a rząd USA nie dopuścił ich do obrotu". Spółka odpowiada: "Środki sprowadzone przez importera to sprzęt dopuszczony na co najmniej jednym rynku świata i certyfikowany co najmniej zgodnie z odpowiadającymi polskim normami". KGHM zapowiada, że w związku z publikacją gazety wstąpi na drogę sądową.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce KGHM Polska Miedź społeczeństwo zdrowie Gazeta Wyborcza fake news

KGHM utrzymuje produkcję pomimo epidemii

Grupa KGHM Polska Miedź S.A. przedstawiła wstępne wyniki produkcyjne i sprzedażowe za  marzec 2020 roku. Produkcja miedzi płatnej w całej grupie wyniosła 60,4 tys. ton, co oznacza utrzymanie, a nawet nieznaczny wzrost w stosunku do poziomu zanotowanego w analogicznym miesiącu 2019 roku. Firma pracuje bez zakłóceń i organizuje transporty środków ochrony z Chin finansowane przez polski rząd.
Zobacz więcej na temat:  KGHM Polska Miedź Koronawirus w Polsce Chiny

"To fake news, posiadamy oryginalne dokumenty". KGHM reaguje na artykuł "GW"

"Cały sprzęt medyczny sprowadzony przez KGHM posiada oryginalne dokumenty. W związku z publikacją "Gazety Wyborczej" w ciągu najbliższych godzin wystosujemy wezwanie do sprostowania" - ogłosił na Twitterze KGHM w reakcji na artykuł "GW", sugerujący, że sprowadzone z Chin maseczki mają podrobione certyfikaty.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Gazeta Wyborcza polityka Koronawirus w Polsce KGHM Polska Miedź

"Biją się o niego wszystkie kraje świata". Naukowcy chwalą sprowadzony do Polski sprzęt medyczny

- Mało prawdopodobne jest, że przywiezione chińskie maseczki komuś zaszkodzą lub że świat będzie wyglądał jakoś brzydziej przez chińskie przyłbice. Pomogą milionom - mówią naukowcy, którzy nie zgadzają się ze spekulacjami prasowymi sugerującymi, że sprowadzony do Polski sprzęt medyczny może nie spełniać europejskich norm jakości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA NAUKA zdrowie sprzęt medyczny Koronawirus w Polsce KGHM Polska Miedź lotos COVID-19 Chiny

W Warszawie wylądował największy samolot świata. Dostarczył sprzęt medyczny

Na warszawskim lotnisku Chopina wylądował największy samolot świata Antonow AN-225 Mrija. Maszyna przywiozła z Chin ładunek zakupiony przez dwie spółki skarbu państwa - KGHM oraz LOTOS. Są to przede wszystkim środki ochrony przed koronawirusem oraz sprzęt służący do walki z chorobą COVID-19. Sprzęt w pierwszej kolejności trafi do szpitali i innych placówek, które zmagają się z epidemią koronawirusa.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Koronawirus w Polsce Mateusz Morawiecki Grupa Lotos KGHM Polska Miedź

Piotr Chęciński: KGHM już przygotowuje się do kolejnego transportu sprzętu medycznego

- Transportu sprzętu medycznego przez największy samolot świata nie byłoby, gdyby nie rozległa sieć naszych kontaktów, praca w czasie świąt kilkudziesięciu osób zatrudnionych w KGHM-ie i Lotosie oraz dobra współpraca na szczeblu rządowym - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Chęciński, dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej KGHM.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA KGHM Polska Miedź koronawirus Koronawirus w Polsce sprzęt medyczny lotos pomoc COVID-19

Dziesiątki ton sprzętu na walkę z pandemią. Antonow An-225 Mrija przyleci dziś do Polski

Największy samolot świata Antonow An-225 Mrija przyleci dziś do Warszawy. Lądowanie na stołecznym lotnisku ma nastąpić ok. godziny 9.55. Maszyna przywiezie z Chin ładunek zakupiony przez dwie spółki skarbu państwa - KGHM oraz Lotos. Są to przede wszystkim środki ochrony przed koronawirusem oraz sprzęt służący do walki z chorobą COVID-19.
Zobacz więcej na temat:  samolot samoloty sprzęt medyczny KGHM Polska Miedź lotos koronawirus Koronawirus w Polsce COVID-19 pandemia pomoc transport POLSKA

Największy samolot świata wyląduje w Warszawie. Przywiezie sprzęt medyczny dla Polski

Antonow An-225 Mrija, największy transportowy samolot świata, przywiezie do Polski niezbędne środki do walki z koronawirusem. Transport na zlecenie KPRM przygotowały spółki KGHM Polska Miedź S.A. i Lotos S.A. Lotniczy kolos wyląduje na lotnisku w Warszawie 14 kwietnia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo koronawirus Koronawirus w Polsce KGHM Polska Miedź transport lotnictwo samolot pandemia COVID-19 choroby zakaźne