X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Pandemia koronowirusa wpływa na sytuację na rynku paliw

07.04.2020 15:59
Pandemia koronowirusa wpływa na sytuację na rynku paliw. Krzysztof Romaniuk z Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego powiedział, że pandemia przełożyła się między innymi na znaczne załamanie sprzedaży na rynku europejski, jak również na amerykańskim.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.pixabay

W przypadku polskich stacji, to ceny paliw zaczęły spadać gwałtowanie od marca, choć już od początku roku widać było spadki, ale delikatne.

Krzysztof Romaniuk podkreśla, że obecnie bardzo trudno mówić, jak sytuacja się dalej rozwinie. Dodał, że na pewno bardzo ważne dla rynku paliw będzie najbliższe spotkanie państw OPEC, zaplanowane na 9. kwietnia. - Jeżeli zostaną podjęte decyzje dotyczące jakiegoś poziomu ograniczeń wydobycia, to ropa i paliwa gotowe na giełdach międzynarodowych trochę się odbiją, jeżeli nie, wtedy jest możliwość dalszego obniżania cen - wyjaśnił.

Krzysztof Romaniuk dodał, że obecne ceny paliw na stacjach raczej utrzymają się do Świąt, ewentualnie mogą się jeszcze obniżyć na tych stacjach, które mają ceny wyższe niż średnia krajowa.


IAR/dad

Ukraina: od wtorku tylko dwa przejścia osobowe z Polską

07.04.2020 12:40
Od wtorku 7 kwietnia Ukraina wprowadza kolejne obostrzenia w ruchu osobowym na granicy z Polską. Podróżujący mają możliwość wjazdu na Ukrainę i wyjazdu z tego kraju jedynie na dwóch przejściach granicznych. Ponadto przekroczenie granicy możliwe jest wyłącznie autem. 

Polska wysyła do Włoch i San Marino transport płynu do dezynfekcji

07.04.2020 13:47
W ramach pomocy w walce z pandemią koronawirusa Polska wysyła do Włoch i San Marino transport płynu do dezynfekcji - poinformowały we wtorek na Twitterze polskie resorty: spraw zagranicznych i aktywów państwowych.

Kultura cyfrowa dostępna dla wszystkich

06.04.2020 15:43
Baza filmów z audiodeskrypcją, wirtualna galeria sztuki z tłumaczeniem na polski język migowy czy platforma z bezpłatnymi audiobookami dostępnymi dla osób niewidomych i dyslektów - to tylko niektóre z projektów realizowanych obecnie dzięki wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ich celem jest umożliwienie osobom ze szczególnymi potrzebami aktywnego włączenia się w kulturę dostępną on-line.