X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polska z jednym z najniższych wskaźników bezrobocia w Unii

30.07.2020 15:12
Dane Eurostatu za czerwiec pokazują, że w Polsce bezrobocie wyniosło 3 procent, przy czym dane te różnią się od informacji podawanych przez Główny Urząd Statystyczny, bo inna jest metodologia liczenia. Sytuacja na rynku pracy lepsza jest od naszej tylko w Czechach, gdzie miesiąc temu było 2,4 procent bezrobotnych.
Audio
  • Jak podaje Eurostat - bez pracy było średnio 7,1 procent mieszkańców państw Unii Europejskiej, w eurolandzie 7,8 procent - relacja Beaty Płomeckiej (IAR)
Panorama Warszawy. Zdjęcie ilustracyjne
Panorama Warszawy. Zdjęcie ilustracyjneTTstudio/ Shutterstock

Jeśli chodzi o całą Unię Europejską, to - jak podaje Eurostat - bez pracy było 7,1 procent, w strefie euro - 7,8 procent.

Z danych unijnego urzędu statystycznego wynika, że bezrobocie w Unii w czerwcu nieznacznie wzrosło w porównaniu z majem - o jedną dziesiątą punktu procentowego. W sumie, we Wspólnocie, bez pracy pozostaje nieco ponad 15 milionów osób, z czego ponad 12 i pół miliona w Eurolandzie.

Oprócz Czech i Polski, które wypadają najlepiej we Wspólnocie, w czołówce są także Niemcy, Malta i Holandia z ponad 4-procentowym bezrobociem. Z danych, którymi za czerwiec dysponuje Eurostat, wynika, że najgorsza sytuacja pod tym względem jest w Hiszpanii, gdzie bez pracy było 15,6 procent.

W Grecji ostatnie dane zebrano w kwietniu i wtedy było tam 15,5 procent bezrobotnych. Kolejna jest Łotwa, gdzie bezrobocie przekroczyło 10 procent.


IAR/dad

UE: weszły w życie przepisy zaostrzające zasady delegowania pracowników

30.07.2020 13:23
W czwartek 30 lipca, po dwóch latach od uchwalenia, wchodzą w życie unijne przepisy zaostrzające zasady delegowania pracowników. Wszystkie firmy muszą dostosować się do lokalnego prawa pracy w krajach, do których wysyłają pracowników.

Senacka komisja za przyjęciem ustawy o odszkodowaniach dla Sybiraków

30.07.2020 14:23
Senacka komisja rodziny, polityki senioralnej i społecznej rekomenduje przyjęcie ustawy o świadczeniu pieniężnym przysługującym polskim obywatelom zesłanym lub deportowanym do ZSRR w latach 1939-1956 bez poprawek. Do parlamentu skierował ją prezydent Andrzej Duda.