Polskie Radio
Section05
przedsiębiorstwo

Premier Morawiecki: płaca minimalna jest dzisiaj dużo bardziej godna niż za rządów Tuska

- Płaca minimalna za rządów Tuska to 1650 zł, teraz 3600 zł, a od przyszłego roku 4242 zł. To miara różnicy, płaca minimalna jest dzisiaj dużo bardziej godna i będziemy zawsze dążyć do tego, żeby była bardziej godna niż w poprzednich czasach - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Grójcu. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Grójec premier Mateusz Morawiecki płaca minimalna minimalne wynagrodzenie wynagrodzenia przedsiębiorstwo przedsiębiorca

"Miliardowe inwestycje i tysiące miejsc pracy". Wiceminister Uściński o Polskiej Strefie Inwestycji na Mazowszu

- W ciągu 5 lat na Mazowszu, w obszarze zarządzanym przez Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną, wydano 47 decyzji o wartości 3,6 mld zł. Dzięki temu powstanie ok. 1.5 tys. nowych miejsc pracy, a utrzymanych zostanie ok. 3 tys miejsc pracy - powiedział wiceminister rozwoju i technologii Piotr Uściński.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA inwestycje Piotr Uściński ministerstwo infrastruktury firmy produkcyjne przedsiębiorstwo POLSKA

Campus Polska Przyszłości. PO wyśmiewa referendalne pytanie o prywatyzację, a Lewandowski głosi jej potrzebę

Europoseł PO Janusz Lewandowski powiedział w sobotę podczas Campusu Polska Przyszłości, że mocą polskiej gospodarki jest prywatna przedsiębiorczość. - Jest to zaprzeczenie tego modelu, który budowała dobra zmiana, czyli scentralizowanej, znacjonalizowanej, rządzonej przez bardzo miernych i bardzo wiernych, ale kosztem olbrzymiej przeceny tego majątku - dodał. Z kolei posłanka Izabela Leszczyna zapewniła, że Platforma Obywatelska nie ma zamiaru prywatyzować strategicznych spółek paliwowych i energetycznych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Janusz Lewandowski Platforma Obywatelska PO koalicja obywatelska opozycja Izabela Leszczyna GOSPODARKA przedsiębiorca przedsiębiorstwo kampania wyborcza polityka gospodarka polska Krajowy Plan Odbudowy

"Inwestycje infrastrukturalne na Ukrainie powinny być realizowane już teraz". Emilewicz zachęca polskie firmy

Jadwiga Emilewicz, wiceminister funduszy i polityki regionalnej, pełnomocnik rządu ds. polsko-ukraińskiej współpracy rozwojowej powiedziała, że polskie firmy od dawna są obecne na ukraińskim rynku. Przekazała, że obecnie na terenie Ukrainy działa ok. 660 polskich firm.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ukraina firma wojna na Ukrainie inwestycje przedsiębiorstwo Jadwiga Emilewicz

Jak wyglądała prywatyzacja po 1989 roku? Przypominamy bulwersujące historie

"Czy popierasz wyprzedaż państwowych przedsiębiorstw?" - to będzie pierwsze pytanie, które które Zjednoczona Prawica zamierza zadać Polakom w ogólnokrajowym referendum. Odbędzie się ono razem z wyborami parlamentarnymi 15 października. Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński ujawnił dziś pierwsze z czterech planowanych pytań.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prywatyzacja Jerzy Buzek Donald Tusk przedsiębiorstwo Główny Urząd Statystyczny gus referendum

Polska przejmuje zarząd nad dwiema rosyjskimi spółkami. "Nie zatrzymujemy się w procesie blokowania wpływów Kremla"

- Nie zatrzymujemy się w procesie blokowania rosyjskiego kapitału - zapowiedział minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. Dodał, że właśnie podjął kolejną decyzję o wprowadzeniu tymczasowego przymusowego zarządu w spółkach powiązanych z Rosjanami: Boerner Insulation i Boerner Service.
Zobacz więcej na temat:  firma przedsiębiorstwo sankcje Rosja Ministerstwo Rozwoju gospodarka polska

Polska przejmuje zarząd nad dwiema rosyjskimi spółkami. "Nie zatrzymujemy się w procesie blokowania wpływów Kremla"

- Nie zatrzymujemy się w procesie blokowania rosyjskiego kapitału - zapowiedział minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. Dodał, że właśnie podjął kolejną decyzję o wprowadzeniu tymczasowego przymusowego zarządu w spółkach powiązanych z Rosjanami: Boerner Insulation i Boerner Service.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firma przedsiębiorstwo sankcje Rosja Ministerstwo Rozwoju budownictwo

"Wzornictwo w MŚP". Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej

Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej to program, który umożliwia wzmocnienie konkurencyjności i innowacyjności małych oraz średnich przedsiębiorstw z tego regionu. Inwestycje zrealizowane dzięki dotacjom pomogą usprawnić procesy produkcji, poprawią pozycje firm na rynku, a to przyczyni się do większych zysków. 
Zobacz więcej na temat:  fundusze europejskie fundusze unijne fundusze ue innowacyjność przedsiębiorca przedsiębiorstwo Polska Wschodnia Patryk Michalski