Polskie Radio
Section05
przedsiębiorstwo

Polskie Radio 24 Działać wspólnie i się uczyć. Jak założyć przedsiębiorstwo społeczne?

- Klasyczna spółdzielnia socjalna osób indywidualnych polega na wspólnotowości. Wszyscy członkowie są pracownikami i jednocześnie zarządzają spółdzielnią, co stanowi duże wyzwanie - mówiła w Polskim Radiu 24 Beata Juraszek-Kopacz z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Gościem był również prezes zarządu Spółdzielni Socjalnej "Kto Rano Wstaje" Wojciech Jóźwiak. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Błażej Prośniewski POLSKA GOSPODARKA społeczeństwo społeczeństwo obywatelskie

Polskie Radio 24 Zrównoważony rozwój. ESG, czyli sposób na osiąganie celów

Strategia ESG wyznacza kierunki rozwoju biznesu. Porządkuje priorytety i procesy w trzech obszarach zrównoważonego rozwoju: środowiska, społeczeństwa oraz ładu korporacyjnego. Jak ESG wpłynie na politykę środowiskową przedsiębiorstw? Jak będzie wyglądało raportowanie? W Polskim Radiu 24 opowiedział o tym Michał Purol, dyrektor ds. zrównoważnego rozwoju w Centrum Informacji o Środowisku UNEP/GRID-Warszawa.
Zobacz więcej na temat:  przyroda klimat ochrona środowiska Polskie Radio 24 Katarzyna Dydo środowisko firma społeczeństwo

Wzrosły wynagrodzenia Polaków. GUS podał najnowsze dane

Przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w lutym 2024 roku wzrosło o 12,9 proc. licząc rok do roku, zaś zatrudnienie w przedsiębiorstwach spadło o 0,2 proc. rdr, podał Główny Urząd Statystyczny. Z kolei produkcja przemysłowowa wzrosła w tym samym okresie o 3,3 proc. rdr.    
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA wynagradzanie wynagrodzenia płace Polaków gus produkcja produkcja przemysłowa społeczeństwo pracodawcy pracownik POLSKA

"Lepiej niż w Niemczech". Niemieccy przedsiębiorcy chwalą Polskę

Coraz więcej niemieckich przedsiębiorstw przenosi się do Polski - pisze niemiecki magazyn "Focus" w swoim serwisie internetowym. Tytuł przywołuje przykład producenta sprzętu AGD - firmy Miele - która zamierza przenieść produkcję do Polski, uzasadniając to obniżeniem kosztów i mniejszą biurokracją. "Focus" zaznacza, że w Polsce jest obecnie około 9,5 tys. firm z niemieckim właścicielem i firm tych wciąż przybywa.
Zobacz więcej na temat:  Niemcy gospodarka niemiec gospodarka polska Deutsche Welle rynek pracy