Polskie Radio
Section05
przedsiębiorstwo

700 mln zł w specjalnym funduszu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju

- Nasz fundusz nakierowany jest na firmy z polskim pierwiastkiem, które są już po fazie powstawania, po fazie startupu. Te, których projekty pozostały na rynku, okrzepły i potrzebują środków na rozwój, fundusz NCBiR będzie wspomagał - powiedział Krzysztof Szubert, były wiceminister cyfryzacji, członek Rady Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krzysztof Grzybowski Narodowe Centrum Badań i Rozwoju startup fundusze inwestycyjne przedsiębiorstwo technologie

Nie tylko Warszawa. Marek Formela o przejęciu gdańskiej spółki przez niemiecki holding

- Sprzedaż Gdańskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej przez samorząd Gdańska wynikała z trudnej sytuacji budżetowej miasta. Ale też mimo tego, że ostatni jej prezes podjął interesujące działania naprawcze, które w krótkim okresie, a myślę tu o trzech latach, doprowadziłyby tę firmę do lepszego stanu. Niemcy, przystępując do zakupu, byli zaskoczeni chęcią wyprzedaży ponad 50 proc. udziałów - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Formela, redaktor naczelny "Gazety Gdańskiej".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Gdańsk energetyka przedsiębiorstwo

Prezydent: realizujemy politykę, która ma chronić miejsca pracy, a przez to rodzinę

Jak podkreślił prezydent Andrzej Duda w Wałbrzychu, obóz rządzący "wspiera polskich przedsiębiorców w ramach tarczy antykryzysowej, żeby rozwijać polską gospodarkę". - Dla polskich przedsiębiorców ponad 600 mln złotych zostało skierowane w region wałbrzyski. Te 600 mln złotych osłania ponad 24 tys. miejsc pracy - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  Wałbrzych dolnośląskie regiony polityka Andrzej Duda wybory prezydenckie 2020 przedsiębiorca przedsiębiorstwo

Przedsiębiorcy coraz lepiej oceniają kondycję i perspektywy swoich firm

Do 38 proc., wobec 42 proc. w maju, spadł w czerwcu odsetek respondentów negatywnie oceniających kondycję swojej firmy - wynika z czerwcowego badania "Sytuacja przedsiębiorstw w czasach koronawirusa" przeprowadzonych przez Centrum Monitoringu Sytuacji Gospodarczej.
Zobacz więcej na temat:  firmy GOSPODARKA przedsiębiorca przedsiębiorstwo ocena skutków regulacji tarcza antykryzysowa finanse samozatrudnienie usługi

Ułatwienia dla mikroprzedsiębiorców. Nie trzeba składać wniosków o umorzenie pożyczki

Mikroprzedsiębiorcy nie muszą już składać wniosków o umorzenie pożyczki do 5 tys. zł. Takie rozwiązanie zapisano w podpisanej przez prezydenta tarczy antykryzysowej 4.0. Warunkiem wystarczającym do umorzenia jest prowadzenie działalności gospodarczej przez trzy miesiące od dnia jej udzielenia.  
Zobacz więcej na temat:  tarcza antykryzysowa firma GOSPODARKA przedsiębiorca przedsiębiorstwo

Minister rodziny: rządowe tarcze zapewniają wsparcie pracownikom i przedsiębiorcom

- To już 100 mld zł, które w czasie walki z pandemią przeznaczyliśmy na ochronę miejsc pracy. Środki z rządowych tarcz pozwalają firmom zachować płynność finansową i stan zatrudnienia - poinformowała podczas konferencji prasowej w Zakopanem minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. 
Zobacz więcej na temat:  tarcza antykryzysowa Marlena Maląg firma pieniądze przedsiębiorstwo GOSPODARKA

35 mln zł dla przedsiębiorców z Podlasia. Kolejne wsparcie z funduszy unijnych

Przedsiębiorcy z województwa podlaskiego otrzymają kolejne dofinansowanie w wysokości 35 mln zł z funduszy unijnych w ramach drugiej części Podlaskiego Pakietu Gospodarczego. Środki będą przeznaczone na finansowanie kapitału obrotowego – bieżącej działalności firmy, której sytuacja pogorszyła się w związku z COVID-19.  
Zobacz więcej na temat:  Podlasie Koronawirus w Polsce firma GOSPODARKA tarcza antykryzysowa przedsiębiorstwo

Polska żywność w cenie. Kolejne produkty "made in Poland" trafią na zagraniczne rynki

Choć w dobie pandemii sytuacja dla firm jest bardzo trudna, nasi przedsiębiorcy nie próżnują. Wielu z nich czas zmian w światowej gospodarce wykorzystuje do podboju zagranicznych rynków. Nasza żywność niebawem trafi do Singapuru, a w Grecji do produktów spożywczych takich jak pieczarki, pomidory czy mleko dołączą środki czystości.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT GOSPODARKA rynek żywność przedsiębiorca przedsiębiorstwo