X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Moc polskich farm wiatrowych może być wyższa niż zakładane 11 gigawatów

22.04.2021 17:16
Wiceminister aktywów państwowych Zbigniew Gryglas spodziewa się, że moc naszych farm wiatrowych na Bałtyku może być większa niż 11 gigawatów, co zapisano w Polityce Energetycznej Polski do 2040 roku.
Audio
  • Wiceminister aktywów państwowych Zbigniew Gryglas spodziewa się, że moc naszych farm wiatrowych na Bałtyku może być większa niż 11 gigawatów, co zapisano w Polityce Energetycznej Polski do 2040 roku (IAR)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneiweta0077/ Shutertsock

Gość konferencji klimatycznej ToGetAir powiedział, że kierunki są bardzo jasno zarysowane. Chodzi o dostępność technologii, możliwość finansowania tych projektów, a także o potencjał polskiej gospodarki.

Prezes spółki PGE Baltica Monika Morawiecka uważa, że potencjał polskiego Bałtyku jest większy niż 11 gigawatów.

Dodała, że bez morskiej energetyki wiatrowej i energetyki wiatrowej lądowej oraz fotowoltaiki Polska nie jest w stanie osiągnąć celów OZE.


IAR/dad

Zobacz więcej na temat: energetyka energia odnawialna

Małgorzata Gosiewska z wizytą w centrum pomocy dzieciom przy linii frontu w Donbasie

22.04.2021 14:53
Słodycze, zabawki i sprzęt komputerowy otrzymały dzieci z Pionerskiego w Donbasie. Ośrodek dla dzieci Kowczeh, znajdujący się kilka kilometrów od linii frontu, odwiedziła polska delegacja na czele z wicemarszałek Sejmu Małgorzatą Gosiewską.

Lekkie i ostrożne luzowanie gospodarki w 11. województwach

22.04.2021 14:47
W 11 województwach od 26 maja zostaną otwarte zakłady kosmetyczne, fryzjerskie i salony urody, najmłodsze dzieci wrócą do szkół w systemie hybrydowym.

Mateusz Morawiecki: wzywamy Niemcy, by zrezygnowały z Nord Stream 2

22.04.2021 16:02
Nord Stream 2 jest projektem, który destabilizuje Europę; wzywamy Niemcy, aby z niego zrezygnowały - powiedział premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu z premierem Słowenii Janezem Janszą. Morawiecki zaapelował też do parlamentu o przegłosowanie regulacji dot. zasobów własnych w budżecie UE.