Polskie Radio
Section05
maseczki

Ile osób w Polsce ukarano za brak maseczki? Policja podała statystyki

Tylko ostatniej doby policjanci za brak maseczki ukarali ponad 3 tys. osób. - Od początku sierpnia ukaraliśmy ponad 145 tys. osób, które mimo zwrócenia przez policjantów uwagi, nie chciały zastosować się do obowiązku zakrywania ust i nosa - poinformował rzecznik Komendy Głównej Policji inspektor Mariusz Ciarka.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce COVID-19 pandemia maseczki policja polska POLSKA służby i bezpieczeństwo

Ponad 60 tys. mandatów za brak maseczki od początku sierpnia

- Ostatniej doby ukaraliśmy ponad 2 tysiące osób, które mimo zwrócenia przez policjantów uwagi nie chciały zastosować się do obowiązku zakrywania usta i nosa - powiedział rzecznik Komendy Głównej Policji inspektor Mariusz Ciarka. Dodał, że od pierwszego sierpnia policjanci za brak maseczki ukarali ponad 60 tysięcy osób.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Koronawirus w Polsce obostrzenia COVID-19 policja polska maseczki

Nietypowy poród w Hiszpanii. Ciężarna nie chciała założyć maseczki, więc poszła do szpitala z adwokatem

Ciężarna kobieta, przecząca istnieniu pandemii koronawirusa i przeciwna szczepionkom, udała się do szpitala w La Fe w Hiszpanii na poród w towarzystwie swojego partnera - oraz adwokata, który miał pomóc jej bronić prawa do niezakładania maseczki w ośrodku zdrowia - poinformowało radio Onda Zero za źródłami w regionalnym ministerstwie zdrowia.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Hiszpania szpital COVID-19 pandemia maseczka maseczki poród

Przygotowania do roku szkolnego. Premier zapowiedział dostarczenie "pakietów covidowych" do 32 tys. szkół

Maski, środki dezynfekcyjne, środki ochrony fizycznej trafią z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych do 32 tys. miejsc w związku z nowym rokiem szkolnym. Szkoły, które nie złożyły zapotrzebowania do 12 sierpnia, również otrzymają te środki - poinformował premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce edukacja COVID-19 premier Mateusz Morawiecki szkoła Ministerstwo Edukacji i Nauki rok szkolny maseczki

Maskonur. Składowanie maseczek w zgodzie z naturą

Entuzjaści z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi chcą walczyć z negatywnymi skutkami pandemii. Jednym z problemów, którymi zamierzają się zająć, są miliardy trafiających na wysypiska zużytych maseczek jednorazowych. Nieprawidłowo składowane, stanowią ogromne zagrożenie do środowiska naturalnego i przyczyniają się do cierpienia zwierząt. We wszystkim pomoże specjalnie zaprojektowany, kolorowy Maskonur.  
Zobacz więcej na temat:  Trójka STYL ŻYCIA pandemia COVID-19 maseczki natura ptaki Piotr Łodej

poradnik Jedziesz na wakacje, nie zapomnij maseczki. Oto zasady obowiązujące w poszczególnych krajach

Wiele krajów, do których pomimo pandemii COVID-19 można udać się z Polski na wakacje, odeszło od wymogu noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Nakaz zakrywania twarzy dotyczy najczęściej pomieszczeń zamkniętych. Za lekceważenie zasad grożą kary w wysokości od 12 złotych w Egipcie do 3000 złotych na Islandii.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT społeczeństwo zdrowie bezpieczeństwo wakacje maseczka maseczki koronawirus COVID-19 sars-cov-2 pandemia

"Nieprawdziwe informacje". Premier o artykule Onetu na temat programu "Polskie Szwalnie"

- Skomentuję to bardzo prosto. To nieprawdziwe informacje, które zostały przedstawione przez jeden z portali - powiedział w czwartek w Białystoku premier Mateusz Morawiecki, komentując artykuł Onetu "Maseczkowy szmelc za 258 mln zł. Jak kierowca ojca premiera Morawieckiego rozłożył rządowy projekt »Polskie Szwalnie«".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media onet polityka COVID-19 Koronawirus w Polsce premier Mateusz Morawiecki maseczki

"Pieniądze na »Polskie Szwalnie« służyły ratowaniu życia". ARP protestuje przeciw manipulacjom Onetu

- Pieniądze na program "Polskie Szwalnie" służyły ratowaniu życia i zdrowia ludzkiego oraz wsparciu przedsiębiorców i pracowników - oświadczyła w czwartek Agencja Rozwoju Przemysłu, odnosząc się do publikacji Onetu. Stanowczo sprzeciwiła się twierdzeniom, jakoby wyprodukowane maseczki były bezużyteczne
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka społeczeństwo media Koronawirus w Polsce epidemia maseczki zdrowie pieniądze onet