Polskie Radio
Section05
maseczki

Maseczki w szpitalach i aptekach nadal obowiązkowe. "Nie możemy mówić o odejściu od stanu zagrożenia epidemicznego"

Minister zdrowia Adam Niedzielski zaznaczył, że "jeszcze nie możemy mówić o odejściu od stanu zagrożenia epidemicznego (...) Zachorowań na COVID-19 jest coraz mniej, ale nadal jest dużo infekcji grypowych". Jak wynika z danych resortu zdrowia, w minionych siedmiu dniach potwierdzono ponad 12 tys. zakażeń SARS-CoV-2.
Zobacz więcej na temat:  COVID-19 maseczki epidemia zdrowie Adam Niedzielski POLSKA Koronawirus w Polsce społeczeństwo

Koronawirus: Cypr wraca do maseczek, w Hiszpanii rośnie liczba zakażeń

Masz w planach wakacyjną wycieczkę na Cypr, do Hiszpanii, Brazylii lub Azji? Jeśli tak, bądź przygotowany na pandemiczne obostrzenia: koronawirus niestety powraca. W Polsce, jak zapewnia minister Niedzielski, sytuacja na razie jest pod kontrolą.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo koronawirus Koronawirus w Polsce wakacje obostrzenia pandemia Cypr Hiszpania Włochy Niemcy maseczki COVID-19 Joanna Stankiewicz Mateusz Drozda Trójka

"Monitorujemy sytuację". Ministerstwo Zdrowia o przypadkach COVID-19 i możliwej jesiennej fali zakażeń

Ostatni tydzień przyniósł wzrost liczby zakażeń m.in. w Niemczech i w Hiszpanii. W Polsce – zgodnie z danymi rządowymi – 5 lipca zanotowano 1075 infekcji koronawirusem, w tym 166 ponownych. Tydzień temu badania potwierdziły 696 zakażeń koronawirusem, w tym 71 ponownych. – Trudno jeszcze przewidzieć, jak może wyglądać jesienna fala pandemii. Obecnie nie pracujemy nad zmianą przepisów, ale na bieżąco monitorujemy sytuację – poinformowało Ministerstwo Zdrowia.
Zobacz więcej na temat:  maseczki maseczka COVID-19 koronawirus Koronawirus w Polsce obostrzenia Ministerstwo Zdrowia pandemia wirus zdrowie POLSKA