Redakcja Polska

Poczta Polska podpisała memorandum o współpracy z Pocztą Ukrainy

17.08.2022 12:41
Ułatwienie procesów zakupowych dla obywateli polskich i ukraińskich czy umacniania relacji biznesowych z podmiotami z sektora e-Commerce - przewiduje podpisane memorandum o współpracy Poczty Polskiej z Pocztą Ukrainy - poinformowała w środę Poczta Polska.
Dzięki podpisanej umowie, m.in. łatwiejsze będą zakupy w sieci.
Dzięki podpisanej umowie, m.in. łatwiejsze będą zakupy w sieci. OleksSH / Shutterstock.com

Jak podała Poczta Polska w komunikacie, memorandum zakłada kooperację w kluczowych obszarach działalności Poczty Polskiej i Poczty Ukrainy.

Wskazała, że celem pogłębienia dotychczasowej współpracy jest efektywniejsze współdziałanie w obszarze eksploatacji, innowacji, logistyki oraz w zakresie umacniania istniejących i nawiązywania nowych relacji biznesowych z podmiotami operującymi w sektorze e-Commerce. Wspólnie podejmowane działania mają na celu - jak zaznaczono - m.in. ułatwienie procesów zakupowych dla obywateli polskich i ukraińskich, a także ugruntowanie wiodącej roli poczt narodowych na swoich macierzystych rynkach.

Nowe pola współpracy

"Aktualna sytuacja geopolityczna stwarza nowe ramy do współpracy, którą pragniemy pogłębić i lepiej skoordynować. Skorzystają na tym zarówno obie instytucje, czyli narodowi operatorzy pocztowi, ale także nasi klienci zamieszkujący obie strony granicy" – powiedział, cytowany w komunikacie prezes zarządu Poczty Polskiej Tomasz Zdzikot, który w imieniu spółki podpisał 16 sierpnia br. memorandum wspólnie z dyrektorem generalnym UKRPOSHTY Igorem Smelyanskym.

"Dzięki Memorandum możliwa stanie się skuteczniejsza komunikacja oraz współpraca w obszarze biznesu pocztowego, jak i na forach kluczowych międzynarodowych organizacji pocztowych" - zaznaczył Smelyansky.

Spółka podała, że zarówno Poczta Polska, jak i Poczta Ukrainy zorganizują grupy robocze w celu wdrażania postanowień memorandum, co umożliwi skuteczniejsze współdziałanie.

Poczta Polska zajmuje się świadczeniem usług pocztowych, bankowo-ubezpieczeniowych oraz usług logistycznych. Firma zatrudnia ponad 70 tys. pracowników. Sieć obejmuje 7600 placówek, filii i agencji pocztowych.


PAP/dad

Zobacz więcej na temat: Poczta Polska Ukraina

Ustalono tożsamość kolejnych ośmiu rosyjskich żołnierzy podejrzanych o zbrodnie w Buczy

17.08.2022 09:36
Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) ustaliła tożsamość kolejnych ośmiu rosyjskich żołnierzy podejrzanych o zbrodnie wojenne w Buczy pod Kijowem, gdzie po miesięcznej rosyjskiej okupacji znaleziono masowe groby cywilów i zwłoki ze śladami tortur.

"Dwulicowość. Pozerstwo". Były prezydent Estonii o polityce Niemiec ws. wiz dla Rosjan

17.08.2022 11:01
W ubiegłym tygodniu minister spraw zagranicznych Estonii Urmas Reinsalu oznajmił, że rząd Estonii podjął decyzję o ograniczeniu wjazdu do kraju dla obywateli Federacji Rosyjskiej, posiadających estońskie wizy Schengen. Podjęto również decyzję o niewydawaniu nowych wiz turystycznych dla Rosjan. Były Prezydent Estonii Toomas Hendrik Ilves podsumował i skomentował politykę Niemiec w tej kwestii, które zdają się wciąż stawiać na budowanie relacji z Rosją.

Dłuższe pasmo autorskich audycji dziennikarzy Polskiego Radia dla Ukrainy

17.08.2022 12:09
Polskie Radio dla Ukrainy wydłuża do dziesięciu godzin emisję autorskiego pasma przygotowywanego w studiu w Warszawie. Od 17 sierpnia audycje dziennikarzy sekcji ukraińskiej Polskiego Radia dla Zagranicy nadawane będą od godz. 11.00 do 21.00. Obecnie Polskiego Radia dla Ukrainy można słuchać w Warszawie na częstotliwości 100,6 FM, w Przemyślu na częstotliwości 98,6 FM oraz w Hrubieszowie na częstotliwości 93,3 FM. Stacja dostępna jest również cyfrowo nie tylko na terenie Polski, ale również na całym świecie.