Redakcja Polska

Dłuższe pasmo autorskich audycji dziennikarzy Polskiego Radia dla Ukrainy

17.08.2022 12:09
Polskie Radio dla Ukrainy wydłuża do dziesięciu godzin emisję autorskiego pasma przygotowywanego w studiu w Warszawie. Od 17 sierpnia audycje dziennikarzy sekcji ukraińskiej Polskiego Radia dla Zagranicy nadawane będą od godz. 11.00 do 21.00. Obecnie Polskiego Radia dla Ukrainy można słuchać w Warszawie na częstotliwości 100,6 FM, w Przemyślu na częstotliwości 98,6 FM oraz w Hrubieszowie na częstotliwości 93,3 FM. Stacja dostępna jest również cyfrowo nie tylko na terenie Polski, ale również na całym świecie.
Audycje dziennikarzy sekcji ukraińskiej Polskiego Radia dla Zagranicy nadawane będą od godz. 11.00 do 21.00
Audycje dziennikarzy sekcji ukraińskiej Polskiego Radia dla Zagranicy nadawane będą od godz. 11.00 do 21.00Shutterstock/Bildagentur Zoonar GmbH

W godzinach porannych i przedpołudniowych Polskie Radio dla Ukrainy nadawać będzie przede wszystkim muzykę i publicystykę. - W środę, 17 sierpnia, rozpoczniemy o godz. 11.00 wiadomościami. Potem zaprosimy słuchaczy na "Magazyn aktualności”, a w nim opowiemy m.in. o nauce zdalnej dla dzieci ewakuowanych z Ukrainy. Następnie wyemitujemy magazyn muzyczny, a w nim utwory z Polski i z Ukrainy. W pierwszej godzinie programu zaplanowane są również wejścia na żywo naszych dziennikarzy z otwarcia centrum edukacyjnego "Children Hub” w Warszawie, a po godz. 12.00 zapraszamy na rozmowę z gościem o aktualnej sytuacji w Chersoniu - zapowiada Marta Masłowska-Małkiewicz, sekretarz Polskiego Radia dla Zagranicy. To właśnie dziennikarze tej stacji przygotowują audycje dla Polskiego Radia dla Ukrainy.

Polskie Radio dla Ukrainy to rozgłośnia informacyjno-publicystyczno-muzyczna skierowana do osób przybywających z Ukrainy oraz Ukraińców na stałe mieszkających w Polsce.

Obecnie program jest dostępny w technologii cyfrowej w DAB+ i na trzech częstotliwościach w kraju: w Warszawie na 100,6 FM, w Przemyślu na 98,6 FM oraz w Hrubieszowie - na częstotliwości 93,3 FM. Programu można także słuchać za pośrednictwem internetowego playera Polskiego Radia oraz na platformie moje.polskieradio.pl, w aplikacji na urządzenia mobilne "Polskie Radio" - do bezpłatnego pobrania z Google Play i App Store. Integralną częścią ramówki stacji są autorskie audycje dziennikarzy Polskiego Radia dla Zagranicy w języku ukraińskim. Od środy, 17 sierpnia, można ich słuchać 10 godzin dziennie - w godz. 11.00-21.00.

Uruchomienie Polskiego Radia dla Ukrainy było konsekwentnym działaniem publicznego nadawcy wspierającym naszych ukraińskich przyjaciół. Polskie Radio już 24 lutego, czyli w dniu bandyckiej napaści armii rosyjskiej na Ukrainę, rozpoczęło emisję - jako pierwszy nadawca w Polsce - specjalnych serwisów informacyjnych w języku ukraińskim. Od tej pory Polskie Radio sukcesywnie poszerza swoja ofertę skierowaną do obywateli Ukrainy przebywających w naszym kraju - we wszystkich dostępnych formach emisji, czyli na antenach swoich stacji (nadających w systemie FM oraz cyfrowo), a także w internecie. Działania te spotykają się z gorącym przyjęciem ukraińskiej społeczności w naszym kraju oraz docenione zostały m.in. przez Sztab Generalny Ukraińskich Sił Zbrojnych i Krajową Radę Telewizji i Radiofonii Ukrainy.


IAR/dad

Mateusz Morawiecki w "Le Monde": wojna na Ukrainie ujawniła też prawdę o Europie

16.08.2022 16:25
Wojna na Ukrainie ujawniła też prawdę o Europie. Od lat UE nie chce słuchać ostrzeżeń o rosyjskim zagrożeniu, a zniesienie zasady jednomyślności doprowadziłoby do jeszcze większego uzależnienia (Unii) od Niemiec – napisał we wtorek premier Mateusz Morawiecki we francuskim dzienniku "Le Monde".

Ustalono tożsamość kolejnych ośmiu rosyjskich żołnierzy podejrzanych o zbrodnie w Buczy

17.08.2022 09:36
Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) ustaliła tożsamość kolejnych ośmiu rosyjskich żołnierzy podejrzanych o zbrodnie wojenne w Buczy pod Kijowem, gdzie po miesięcznej rosyjskiej okupacji znaleziono masowe groby cywilów i zwłoki ze śladami tortur.

Poczta Polska podpisała memorandum o współpracy z Pocztą Ukrainy

17.08.2022 12:41
Ułatwienie procesów zakupowych dla obywateli polskich i ukraińskich czy umacniania relacji biznesowych z podmiotami z sektora e-Commerce - przewiduje podpisane memorandum o współpracy Poczty Polskiej z Pocztą Ukrainy - poinformowała w środę Poczta Polska.