Redakcja Polska

Polska gościem honorowym Międzynarodowej Konferencji Spedycyjnej w Budapeszcie

23.11.2023 15:53
Transport i logistyka stoją przed znacznymi wyzwaniami, szczególnie na Węgrzech. W Budapeszcie omawiano zadania dla współczesnego rynku spedycji i transportu w naszym regionie. Polska jest w tym roku gościem honorowym Międzynarodowej Konferencji i Wystawy Spedycyjnej.
Audio
  • Polska gościem honorowym Międzynarodowej Konferencji Spedycyjnej w Budapeszcie. Materiał Piotra Piętki (IAR)
35 proc. firm z sektora transportu, logistyki i motoryzacji chce zatrudniać od października do końca grudnia br. nowych pracowników.
35 proc. firm z sektora transportu, logistyki i motoryzacji chce zatrudniać od października do końca grudnia br. nowych pracowników. Shutterstock/s_oleg

Na Węgrzech powstają nowe wielkie inwestycje związane przede wszystkim z produkcją ogniw energetycznych. Polska od pewnego czasu chce się zaprezentować jako ciekawy partner w łańcuchu logistycznym dla węgierskich przedsiębiorców. Przed kilkoma miesiącami promowano w Budapeszcie polskie porty morskie, koleje i szlaki drogowe. Tym razem węgierscy organizatorzy międzynarodowej Konferencji i Wystawy Logistycznej poprosili Warszawę o jak najszersze zaprezentowanie właśnie firm transportowych. - Nasi przewoźnicy są bardzo cenieni jako dobrzy specjaliści. Jesteśmy także konkurencyjni cenowo i to jest wieli sukces - mówi kierowniczka Wydziału Polityczno-Ekonomicznego polskiej ambasady w Budapeszcie Katarzyna Ratajczak-Sowa.

Posłuchaj
00:50 12674350_1.mp3 Polska gościem honorowym Międzynarodowej Konferencji Spedycyjnej w Budapeszcie. Materiał Piotra Piętki (IAR)

 

Konferencja i Wystawa Spedycyjna w Budapeszcie jest największą imprezą tej branży na Węgrzech. Oprócz firm z Polski i Węgier biorą w niej udział przedstawiciele Austrii, Niemiec, Włoch i regionu Bałkanów Zachodnich.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Węgry Budapeszt transport

Przewoźnicy protestują na granicy polsko-ukraińskiej. Kolejka ciężarówek ma 48 kilometrów

22.11.2023 13:20
Trwa protest polskich przewoźników na granicy z Ukrainą w województwach lubelskim i podkarpackim. Dołączyli do nich rolnicy. W województwie lubelskim minimalnie zmniejszyła się kolejka przed towarowym przejściem granicznym z Ukrainą w Dorohusku. Obecnie sięga miejscowości Janów - 21 kilometrów od granicy. Oczekuje w niej 850 ciężarówek, szacowany czas odprawy to 212 godzin.

Co drugi ukraiński startup wybiera Polskę jako swoją lokalizację

22.11.2023 13:52
59% ukraińskich startupów relokujących się z Ukrainy wybiera Polskę - wynika z najnowszego raportu Polish-Ukrainian Startup Bridge (PUSB). Badanie skupia się na roli startupów i instytucji otoczenia biznesu w przyszłej odbudowie Ukrainy.