Polskie Radio
Section05
przewoźnik

Niemcy wciąż szarpane protestami. Od rana przewoźnicy blokują ciężarówkami okolice Bramy Brandenburskiej

Firmy spedycyjne demonstrują w Berlinie sprzeciw wobec polityki rządu. W piątek od rana pod Bramą Brandenburską i w rejonie centrum stolicy stanęło ponad 500 ciężarówek i innych pojazdów - poinformował portal rbb24. W tym samym czasie rolnicy na traktorach protestują w dzielnicach Mitte i Westend.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ŚWIAT Niemcy protest przewoźnik blokada Berlin

Przewoźnicy zawiesili protest. Minister infrastruktury: zrobię wszystko, by poczuli realizację postulatów

Minister infrastruktury Dariusz Klimczak zadeklarował, że zrobi wszystko, by protestujący polscy przewoźnicy poczuli do 1 marca, że ich postulaty są realizowane "maksymalnie, jak to możliwe". We wtorek organizatorzy protestów przed drogowymi przejściami granicznymi w Dorohusku, Hrebennem i Korczowej podpisali porozumienie zawieszające protesty od godz. 12 w środę do 1 marca 2024 r. Protesty były prowadzone od 6 listopada 2023 r.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA infrastruktura ministerstwo infrastruktury przejście graniczne przewoźnik protest blokada Ukraina

Minister infrastruktury zwrócił się do strony ukraińskiej. "Apelujemy o szybkie wypełnienie uzgodnień"

Resort infrastruktury poinformował we wtorek o apelu ministra Dariusza Klimczaka do strony ukraińskiej. Chodzi o jak najszybsze wypełnienie wszystkich dotychczas wypracowanych uzgodnień, które znalazły się w treści porozumienia podpisanego z polskimi przewoźnikami, a które leżą w gestii ukraińskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA protest handel GOSPODARKA transport ministerstwo infrastruktury logistyka przewoźnik Ukraina

Protesty na granicy z Ukrainą. Specjalna pomoc dla kierowców oczekujących w kolejkach

W związku z zapowiadanymi mrozami, wojewoda lubelski zapewnił o wsparciu dla kierowców oczekujących w kolejkach do granicy z Ukrainą. Od piątku dostarczane będą im gorące posiłki i napoje. Po drodze do przejścia w Hrebennem rozstawione zostaną też ogrzewane namioty.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców radio kierowców online Polskie Radio Kierowców transport kierowcy przewoźnik protest granica Ukraina

Ponad 10 dni oczekiwania tirów na wyjazd z kraju przez przejście w Dorohusku

Ok.500 tirów czeka w 13-kilometrowej kolejce na wyjazd z kraju przez przejście z Ukrainą w Dorohusku (lubelskie) - podała policja dodając, że protestujący przewoźnicy przepuszczają obecnie dwie ciężarówki na godzinę. Czas oczekiwania do odprawy wynosi ponad 10 dni.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców polskie radio kierowców online kierowcy samochody granica drogi protest przewoźnik lubelskie

"Umowa o handlu UE z Ukrainą musi zostać doprecyzowana". Szef infrastruktury po rozmowach z przewoźnikami

- Musimy dokonać korekty obowiązującej umowy o handlu między UE a Ukrainą. Strona ukraińska wreszcie zgodziła się na rozmowy na ten temat – powiedział w sobotę minister infrastruktury Dariusz Klimczak (PSL) na spotkaniu z protestującymi przewoźnikami w Dorohusku (Lubelskie).
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA wojna na Ukrainie Unia Europejska transport zboże przewoźnik

"Kontrole 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu". Inspekcja Transportu Drogowego ma mieć nowe uprawnienia

Ministerstwo Infrastruktury przygotowało projekt noweli przepisów zmieniających zasady funkcjonowania Inspekcji Transportu Drogowego, aby częściej można było prowadzić kontrole w transporcie drogowym - zapowiedział w środę podczas posiedzenia sejmowej komisji minister infrastruktury Alvin Gajadhur.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA transport kontrola ministerstwo infrastruktury przewoźnik

Protest przewoźników na granicy z Ukrainą. W Uhrynowie będzie otwarte przejście dla pustych TIR-ów

O północy ma zostać uruchomione dodatkowe polsko-ukraińskie przejście graniczne dla TIR-ów wracających z Ukrainy "na pusto" w Uhrynowie - na wysokości polskiego Dołhobyczowa. Potwierdziły to ukraińskie władze. Wcześniej informował o tym polski rząd.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA granica transport Ukraina przewoźnik relacje polsko-ukraińskie protest blokada społeczeństwo