Redakcja Polska

Firma z Nowego Targu wykona buty wojskowe dla NATO. Kontrakt wart miliony

17.11.2020 11:49
Firma obuwnicza Wojas S.A. z Nowego Targu zawarła umowę dotyczącą wykonania i dostawy butów bojowych dla Agencji Wsparcia i Zamówień NATO. Łączna wartość kontraktu to 6 mln 435 tys. dolarów, czyli 24 mln 300 tys. zł - podała spółka w komunikacie.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneshutterstock.com

Według podpisanej w piątek umowy, pierwsze partie obuwia wojskowego mają być dostarczone w styczniu przyszłego roku, a całość kontraktu ma być zrealizowana do połowy lipca 2021 roku.

Firma Wojas już od kilku lat dostarcza obuwie specjalistyczne dla wojska, straży pożarnej, straży granicznej, polskiej poczty, służb leśnych oraz transportowych.

Nowotarska firma Wojas S.A. jest jednym z największych producentów obuwia w Polsce. Swoje sklepy firmowy ma także poza granicami kraju - na Słowacji, Czechach, Białorusi i Węgrzech. Produkcja Wojasa wynosi kilkaset tysięcy par obuwia rocznie.


IAR/PAP/dad

BBC: przybywa fake newsów dot. szczepień przeciwko COVID-19

16.11.2020 15:17
Optymistyczne zapowiedzi wprowadzenia do użycia pierwszych szczepionek przeciwko COVID-19 sprawiły, że coraz częściej w internecie pojawiają się absurdalne wręcz fake newsy, zniechęcające do ich stosowania - ostrzega BBC.

Białoruś chce, by Polska wydała założycieli kanałów NEXTA i NEXTA Live

17.11.2020 08:41
Białoruś zwraca się do Polski o ekstradycję Sciapana Puciły i Ramana Pratasiewicza, założycieli kanałów w serwisie Telegram NEXTA i NEXTA Live - informuje białoruskie MSZ. Notę w tej sprawie przekazano w poniedziałek charge d’affaires Ambasady RP w Mińsku Marcinowi Wojciechowskiemu.

Polska i Węgry nie zgodziły się na unijny pakiet budżetowy

17.11.2020 08:48
Polska i Węgry nie zgodziły się na przyjęcie pakietu budżetowego podczas wczorajszego spotkania unijnych ambasadorów. Chodzi zarówno o wydatki Wspólnoty na lata 2021-2027, jak i fundusz odbudowy po pandemii. Powodem było stwierdzenie poparcia większości krajów dla przepisów warunkujących wypłatę unijnych funduszy od kwestii praworządnościowych. We wtorek, podczas wideokonferencji, mają rozmawiać na ten temat unijni ministrowie do spraw europejskich.