Redakcja Polska

Na targach Drema w Poznaniu powstaną meble dla dzieci z ukraińskich domów dziecka

11.09.2022 14:32
Dzieciom z domów dziecka w Ługańsku i Doniecku posłużą zestawy mebli wyprodukowane podczas rozpoczynających się we wtorek w Poznaniu targów branży drzewnej i meblarskiej Drema. Swój udział w targach zapowiedziało ponad 300 wystawców z 15 państw.
Według ONZ w wyniku wojny na Ukrainie od 24 lutego zginęło bądź zostało rannych ponad 5 tysięcy cywilów
Według ONZ w wyniku wojny na Ukrainie od 24 lutego zginęło bądź zostało rannych ponad 5 tysięcy cywilówDimaSid/Shutterstock

Organizowane na Międzynarodowych Targach Poznańskich wydarzenie jest, według MTP, jednym z najważniejszych spotkań branży drzewnej i meblarskiej na świecie.

Podczas targów zaprezentowane zostaną m.in. roboty, linie produkcyjne mebli, maszyny, narzędzia, programy do projektowania mebli. Podobnie jak w poprzednich latach w targowych halach pracować będzie "na żywo" fabryka mebli.

Studenci Wydziału Leśnego i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu przygotują łóżka, szafy i półki ścienne. Powstać ma 30 zestawów; meble będą od razu pakowane i po targach pojadą do Lwowa, do centrum rehabilitacji i edukacji, w którym obecnie przebywają dzieci z domów dziecka w Ługańsku i Doniecku.

Międzynarodowe Targi

Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego są jedną z niewielu imprez, które nie zostały odwołane z powodu pandemii – Drema odbywała się w 2020 i w 2021 roku.

Organizatorzy targów podkreślili, że branża ma za sobą rekordowo dobry rok 2021 i nie gorsze pierwsze półrocze bieżącego roku; teraz jednak trend się zmienia: wojna na Ukrainie, inflacja, problemy z dostępnością surowców sprawiają, że przedstawiciele branży mniej optymistycznie patrzą w przyszłość.

Podczas Dremy odbędzie się szereg spotkań, warsztatów i konferencji. Zaplanowano m.in. VII Ogólnopolski Kongres Meblarski, pod hasłem "Jak zwiększyć zyskowność w czasie nowych wyzwań", ale także XXI Mistrzostwa Polski we Wbijaniu Gwoździ.

Targi Drema potrwają do 16 września. 

PAP/dad

Kreml obarcza Ukrainę za kryzys żywnościowy. Brytyjski wywiad: Rosja realizuje celową strategię dezinformacji

11.09.2022 09:53
Jak ocenił brytyjski wywiad, Rosja realizuje celową strategię dezinformacji, usiłując obarczyć winą Ukrainę za kwestie braku bezpieczeństwa żywnościowego. "Próbuje ją zdyskredytować i zminimalizować sprzeciw wobec jej inwazji" - wskazano.

"Sport może mieć nową władczynię". Zagraniczne media zachwycone Igą Świątek

11.09.2022 11:31
"Sport może mieć nową władczynię" - napisał Matthew Futterman z "New York Times" po triumfie Igi Świątek w US Open, która w finale pokonała Tunezyjkę Ons Jabeur na stadionie Arthura Ashe'a w Nowym Jorku.

Ukraińcy odbili w ostatnich pięciu dniach więcej terenu, niż Rosja zajęła od kwietnia

11.09.2022 12:31
Ukraińska kontrofensywa w obwodzie charkowskim załamuje oś rosyjskich wojsk na północy Donbasu. W ciągu ostatnich pięciu dni Ukraińcy wyzwolili więcej terytorium, niż Rosja zajęła od kwietnia – ocenia amerykański Instytut Studiów nad Wojną (ISW).