X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Syberia: polscy księża inicjują akcję ratowania cmentarzy

08.08.2019 09:40
Na Syberii polscy księża zainicjowali akcję ratowania starych cmentarzy. Pierwszym efektem współpracy katolickich duchownych z innymi wspólnotami religijnymi jest projekt utworzenia muzeum na terenie dawnego cmentarza. Przez wiele lat w tym miejscu działało wesołe miasteczko.
Audio
  • Wielka akcja ratowania cmentarzy na Syberii. Relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR)
Tablica na cmentarzu w Irkucku
Tablica na cmentarzu w IrkuckuInstagram/mkpiekarska

syberia_1200.jpg
W azjatyckich regionach Rosji pracują polscy wolontariusze

Cmentarz "Jerozolimski" w Irkucku, to jedna z najstarszych nekropolii na tym terenie. Po rewolucji komunistycznej sowieckie władze zamknęły działający na terenie cmentarza kościół i nakazały zburzenie mogił. Od tamtej pory teren nekropolii wykorzystywany był jako tak zwany park rozrywki.

- Z inicjatywy polskich księży, w porozumieniu ze wspólnotami innych wyznań i religii, rozpoczęto realizację projektu, który ma ocalić od zapomnienia dawny cmentarz - powiedział Polskiemu Radiu proboszcz katedry w Irkucku ksiądz Włodzimierz Siek.

Duchowny przypomniał, że na co najmniej 120 tysięcy mogił, połowa to groby Polaków, w tym osób zasłużonych dla Irkucka. Na miejscu dawnego cmentarza "Jerozolimskiego" powstaje muzeum pamięci o dawnych mieszkańcach miasta. 

IAR/dad

Syberia-Polska. Polacy wracają do domu

03.05.2017 21:34
Ruszył program repatriacji. W ramach inicjatywy, potomkowie naszych rodaków z azjatyckiej części byłego Związku Radzieckiego mogą liczyć na ułatwienia w kontekście osiedlenia się w Polsce. W Polskim Radiu 24 rozpoczynamy cykl audycji „Syberia-Polska. Operacja powrót”.

W azjatyckich regionach Rosji pracują polscy wolontariusze

07.08.2019 11:15
W azjatyckich regionach Rosji pracują polscy wolontariusze. Głównie młodzi ludzie przyjeżdżają na Syberię, aby uczyć przedstawicieli Polonii języka polskiego. Podobne akcje organizowane są również w innych krajach dawnego ZSRR, w tym na Ukrainie i w Kazachstanie.