X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Lwów: pikieta przed konsulatem rosyjskim

16.03.2020 13:21
Krymscy Tatarzy i ukraińskie środowiska narodowe przypomniały we Lwowie, że rozpoczął się już szósty rok okupacji Krymu. Zaprotestowali przeciw dostarczaniu wody z kontynentalnej Ukrainy na Krym i uczestnictwa w rozmowach w sprawie uregulowania kwestii Donbasu - tak zwanych republik ludowych.
Audio
  • Lwów: Pikieta pod konsulatem rosyjskim. Materiał Wojciecha Jankowskiego
Pikieta we Lwowie
Pikieta we LwowieFot.: Wojciech Jankowski/Kurier Galicyjski

Miting był elementem ogólnokrajowych protestów, z których największy odbył się w Kijowie. To był już drugi protest w ramach Oporu Przeciw Kapitulacji we Lwowie – dzień wcześniej protestowano w centrum Lwowa, na Prospekcie Swobody.

Enwer Bekirow, szef Fundacji Dobroczynnej Chajtarma powiedział, że terror na Krymie skierowany przeciwko Tatarom krymskim trwa cały czas. - Kilka dni temu była kolejna operacja służb specjalnych. Na kilka podwórek Tatarów krymskich, w różnych miejscach półwyspu, o 4 rano włamali się bez żadnych nakazów sądowych. Wykręcali ręce i rzucali na podłogę. Dzieci śpią, a oni o czwartej rano wyłamują zamki w drzwiach. Zaczynają przeszukiwać mieszkanie. A jeśli niczego nie znajdą, maja już opracowane metody - podrzucają zakazaną literaturę, jakieś substancje, żeby sfabrykować kolejną rozprawę sadową przeciw  tak zwanym dywersantom - tłumaczył Bekirow.


Fot.: Wojciech Jankowski/Kurier Galicyjski Fot.: Wojciech Jankowski/Kurier Galicyjski

Lider organizacji tatarskiej zauważył, że do tej jego rodakom, w porównaniu do represji, jaki są poddani, udzielono mało wsparcia. - W czasie ostatniej wymiany jeńców i więźniów miedzy Ukrainą a Rosją, pomimo, że przeważają tatarskie nazwiska w spisie aresztowanych, był wymieniony tylko jeden Tatar krymski, Edem Bekirow .Teraz Pani Ludmyła Denysowa, pełnomocnik Rady Najwyższej do praw człowieka oznajmiła, że włączono 86 nazwiska tatarskie do kolejnego spisu wymienianych. Rosjanie pewnie wypuszczą jakąś część. Spodziewamy się, że cześć naszych rodaków wyjdzie na wolność, ale zaraz potem oni aresztują jeszcze więcej- tłumaczył.

Na demonstrację przybyło około 50 osób. Było to ostanie z zaplanowanych przez Tatarów krymskich ze Lwowa wydarzeń upamiętniających szóstą rocznicę aneksji Krymu. Inne, zaplanowane uprzednio w zamkniętych pomieszczeniach wydarzenia, zostały odwołane z powodu kwarantanny.

 

Wojciech Jankowski/Kurier Galicysjki

dad

Zobacz więcej na temat: Tatarzy krymscy Lwów Ukraina

Apel o większą aktywność instytucji UE. Prezydenci Polski i Litwy o walce z koronawirusem

15.03.2020 17:08
- Sytuacja związana z epidemią koronawirusa i działaniami Polski i Litwy w celu jej powstrzymywania i walki z jej skutkami były tematami rozmowy prezydentów Andrzeja Dudy i Gitanasa Nausedy - poinformował szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski.

W USA rozpoczynają się testy szczepionki przeciw koronawirusowi

16.03.2020 11:08
Pierwszy uczestnik testów klinicznych szczepionki przeciw nowemu koronawirusowi otrzyma w poniedziałek eksperymentalną dawkę – poinformował przedstawiciel rządu amerykańskiego.