X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Jacht "I Love Poland" startuje z Malty na regaty wokół Sycylii

17.10.2020 10:33
Promujący Polskę jacht „I Love Poland” wystartuje w sobotę z Malty w liczących 600 mil morskich regatach żeglarskich wokół Sycylii. W załodze znaleźli się m.in. absolwenci zapoczątkowanych przez PFN szkoleń młodych żeglarzy.
Audio
  • Prezes Polskiej Fundacji Narodowej Marcin Zarzecki przypomniał, że celem programu "I Love Poland" jest udział w prestiżowych regatach i szkolenie młodych żeglarzy (IAR)
Jacht I LOVE POLAND
Jacht I LOVE POLANDFundacja_PFN / Twitter

Temistokles Brodowski z Polskiej Fundacji Narodowej poinformował, że w 41. edycji regat startuje obok polskiej jednostki ok. 50 innych jachtów. "I Love Poland" jest jednym z trzech w klasie Volvo Open 70.

Prezes Fundacji Marcin Zarzecki przypomniał, że podstawowymi celami programu "I Love Poland" obok promocji naszego kraju jest szkolenie żeglarskich pasjonatów młodego pokolenia, który uczestnicząc w rejsach i regatach stają się ambasadorami Polski na świecie.

Pierwsza rekrutacja do projektu ruszyła w grudniu 2019 r. - z 430 zgłoszeń kapituła programu wybrała finalistów, którzy wzięli udział w zgrupowaniu szkoleniowym. Po szkoleniach załoga jachtu - z ograniczeniami wynikającymi z pandemii - uczestniczył w wybranych regatach i zawodach żeglarskich w 2020 r.

Kapitan "I Love Poland" Grzegorz Baranowski powiedział, że bardzo cieszy się z kolejnego w tym roku startu łódki, ponieważ w tym sezonie wiele regat zostało odwołanych. Również te po Morzu Śródziemnym odbędą się w reżimie sanitarnym - m.in. ograniczony będzie do minimum wstęp do budynków i przestrzeni dla załóg a odprawy sterników prowadzone będą on-line.

Start i meta regat to Malta. Żeby opłynąć Sycylię uczestnicy muszą przejść Cieśninę Messyńską, która stanowi duże wyzwanie dla załóg, nawigatorów i jachtów. Potem łodzie opłyną wyspę Stromboli na północ od Sycylii i Favignanę na zachodzie. Wracać do stolicy Malty Valetty nie mogą jednak prostą drogą - żeglarze muszą jeszcze opłynąć małe wysepki - Pantellerię i Lampedusę oraz przejść cieśniną między Maltą a Comino.

Rekord trasy wynosi 1 dzień 23 godz. 55 min i 3 s. i został ustanowiony w 2007 r. przez jacht Rambler Amerykanina Georga Davida.

Ekipa "I Love Poland" jeszcze przed pandemią zajęła podczas regat Caribbean 600 (luty 2020) drugie miejsce w swojej klasie i pierwsze w swojej klasie w St. Maarten Heineken Regatta (marzec 2020). Start wokół Sycylii w "Rolex Middle Sea Race" jest dla załogi pierwszym po lockdownie.


PAP/dad

"Polski stół". Książka o polskich tradycjach kulinarnych

16.10.2020 18:00
Publikacja po angielsku i hiszpańsku przygotowana przez Magdalenę Tomaszewską-Bolałek tłumaczy polską kulturę poprzez nasze tradycyjne potrawy.

Pińsk - miasto nad Piną na białoruskim Polesiu, niegdyś część Wielkiego Księstwa Litewskiego

19.10.2020 08:00
Stolica diecezji pińskiej. Miasto słynęło z jedynego w swoim rodzaju jarmarku na łodziach i portu, w którym cumowało ponad 100 jednostek Flotylli Pińskiej - jedynej flotylli rzecznej II Rzeczypospolitej. Miasto rodzinne Ryszarda Kapuścińskiego i Andrzeja Kondratiuka. W szkole parafialnej Pińska nauczycielem był klasyk literatury białoruskiej Jakub Kołas.

Festiwal Filmów Emigracyjnych EMiGRA już wkrótce w Warszawie

16.10.2020 16:36
EMiGRA rusza w Warszawie już 6 listopada, ale można jeszcze zgłaszać filmy konkursowe - organizatorzy przedłużają termin zgłoszeń do 3 listopada.