X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Na Powązkach oddano hołd Janowi Olszewskiemu w 2. rocznicę jego śmierci

07.02.2021 17:08
Rodzina, przyjaciele a także przedstawiciele władz i instytucji państwowych oddali hołd Janowi Olszewskiemu w 2. rocznicę jego śmierci. Przy grobie byłego premiera na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach złożono wieńce i zapalono znicze.
Uroczystości złożenia kwiatów na grobie Jana Olszewskiego na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie
Uroczystości złożenia kwiatów na grobie Jana Olszewskiego na Cmentarzu Powązkowskim w WarszawiePAP/Leszek Szymański

- To był rząd przełomu - tak o kierowanym w latach 1991-92 przez Jana Olszewskiego gabinecie mówił wieloletni współpracownik i przyjaciel byłego premiera, minister w KRPM Piotr Naimski. - Do dzisiaj mamy wielkie, pozytywne skutki tamtego działania, przełamania tego, co zostało ustalone przy Okrągłym Stole i co, gdyby trwało do dzisiaj, sprawiłoby, że Polska byłaby w zupełnie innym, naprawdę złym miejscu. To, że dziś możemy mówić o niepodległej Polsce, to jest naprawdę dzieło w dużej mierze Jana Olszewskiego - powiedział Piotr Naimski, wieloletni współpracownik i przyjaciel byłego premiera, a obecnie minister w KPRM.

Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk przypomniał, że Jan Olszewski był nie tylko szefem rządu wyłonionego w pierwszych, w pełni demokratycznych wyborach po 1945 roku. - Pamiętamy, że to jeden z bohaterów naszej wolności, walczący o wolną Polskę, jako żołnierz Szarych Szeregów, jako uczestnik Powstania Warszawskiego, jako uczestnik opozycji antykomunistycznej, jako obrońca w procesach politycznych. Oddajemy hołd człowiekowi, który pozostawił nam wielkie pytanie, pytanie, które znajduje się na jego mogile - czyja będzie Polska? I na to pytanie musimy odpowiadać sobie każdego dnia - podkreślał Jan Józef Kasprzyk.


Posłuchaj
00:22 10893111_2.mp3 Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk przypomniał, że Jan Olszewski był nie tylko szefem rządu wyłonionego w pierwszych, w pełni demokratycznych wyborach po 1945 roku (IAR)

 

- Oddajemy hołd wielkiemu Polakowi - mówił sędzia Bogusław Nizieński, były żołnierz AK i WiN, a obecnie przewodniczący Rady do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Jak podkreślił, postrzega przedstawiciela swojego pokolenia za symbol, człowieka, który wskazywał drogę którą trzeba podążać. - Kiedy pytał - czyja będzie Polska? To my musimy mu odpowiedzieć - nasza, nikt nam tej Polski już nie wyrwie. To człowiek, który kochał Polskę, dla niej żył i zasłużył na to, żeby go uczcić i żeby był z nami na zawsze - powiedział Bogusław Nizieński.

Jan Olszewski był powstańcem warszawskim, działaczem opozycji demokratycznej i obrońcą w procesach politycznych w czasach PRL. Po 1989 roku był posłem na Sejm I, III i IV kadencji i premierem w latach 1991-92.. Jan Olszewski doradzał również prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu. W 2009 roku został odznaczony Orderem Orła Białego.

Zmarł 7 lutego 2019 roku w wieku 88 lat.

IAR/PAP/dad

Zobacz więcej na temat: Jan Olszewski

KE: w 2021 roku Polska jednym z krajów unijnych z najmniejszym deficytem sektora państwowego

07.02.2021 09:31
Według prognoz Komisji Europejskiej w 2021 r. Polska będzie w pierwszej dziesiątce krajów UE z najniższym deficytem sektora instytucji rządowych i samorządowych - podało Ministerstwo Finansów.

Firmy w Polsce kupują coraz więcej "zielonego" prądu

07.02.2021 09:17
Najwięksi sprzedawcy energii elektrycznej zakontraktowali na 2021 r. znacznie więcej "zielonego" prądu, wytwarzanego ze źródeł odnawialnych. W porównaniu do ogółu sprzedaży nie są to na razie wielkie ilości, ale stanowią już znaczące pozycje biznesowe.

Białoruś zwróciła się do Polski o ekstradycję opozycjonistów

07.02.2021 11:39
Białoruś zwróciła się do Polski o ekstradycję opozycyjnych blogerów. Białoruski Komitet Śledczy poinformował o skierowaniu do naszego kraju dokumentów dotyczących przekazania Sciapana Puciły i Ramana Pratasiewicza. To założyciele popularnych na Białorusi kanałów, które informują o akcjach protestacyjnych.