X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
odnawialne źródła energii

Ekspert o OZE: warto inwestować w nowe technologie

– Największe znaczenie w bilansie odnawialnych źródeł energii mają źródła związane z ciepłownictwem, szczególnie biomasa spalana w prywatnych domach. Oczywiście taki rodzaj ogrzewania powoduje powstawanie smogu, więc warto zainwestować w nowocześniejsze metody produkcji „zielonej energii” choćby pompy ciepła. To może opłacać się, pomimo koniecznych inwestycji – podkreślał w Polskim Radiu 24 Bartłomiej Derski z portalu wysokienapięcie.pl.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 odnawialne źródła energii

Odnawialne źródła energii. Jak to robią Niemcy?

- Niemcy, jako największa gospodarka Unii Eurpejskiej oraz wielki producent maszyń i urządzeń, widzą argumenty ekonomiczne przemawiające za tranformacją energetyczną. Dziś około jej 40 proc.  produkowana jest z odnawialnych źródeł. Jest to jeden z najwyższych wyników na świecie - mówił w Polskim Radiu 24 Rafał Bajczuk z Ośrodka Studiów Wschodnich. 
Zobacz więcej na temat:  odnawialne źródła energii Niemcy prąd energia

Wciąż niełatwo z finansowaniem inwestycji w OZE

Rynek odnawialnych źródeł energii wciąż czeka na zmiany, które doprowadzić mają do jego ożywienia. Zdaniem przedstawicieli branży wpłynąć na nie mogą m.in. regulacje klimatyczne Unii Europejskiej czy wzrost cen energii. Ich zdaniem wciąż największym problemem jest uzyskanie finansowania przemian w energetyce, a do tego częste ostatnio zmiany prawne, które nie służą stabilności, przez co banki podchodzą do takich projektów z dużą rezerwą. Tymczasem potrzeby związane z inwestycjami są coraz większe.
Zobacz więcej na temat:  odnawialne źródła energii energetyka

Wiceminister środowiska: geotermia poprawi jakość powietrza

- W centrach miast, tam gdzie jest największy problem, wybudowanie geotermii oznacza zupełną eliminację emisji związanej z ogrzewaniem - mówił na antenie Jedynki Mariusz Orion Jędrysek. Wicemnister środowiska i główny geolog kraju mówił o inwestycji w energię geotermalną, która może się przyczynić do poprawy jakosći powietrza w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA ministerstwo środowiska Piotr Gociek odnawialne źródła energii smog środowisko społeczeństwo polityka

Ekspert: czeka nas nieuchronnie wzrost cen energii elektrycznej

Do końca roku może rozstrzygnąć się ostateczny kształt tak zwanego "Pakietu Zimowego”. Od tego unijnego dokumentu zależy przyszłość między innymi polskiego sektora energetycznego. Jakie czekają nas zmiany oraz jaki będzie ich wpływ na ceny energii elektrycznej mówił w audycji "Szukając dziury w całym” Marcin Roszkowski, prezes Instytutu Jagiellońskiego.
Zobacz więcej na temat:  energetyka odnawialne źródła energii GOSPODARKA Unia Europejska POLSKA