X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Stanisław Żaryn: wydaleni rosyjscy dyplomaci stanowili zagrożenie dla Polski

16.04.2021 15:11
Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn powiedział, że trzej wydaleni z Polski rosyjscy dyplomaci mieli kontakt ze służbami Federacji Rosyjskiej. Jego zdaniem ich pobyt w naszym kraju wiązał się z realnym zagrożeniem polskich interesów.
Stanisław Żaryn, rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych
Stanisław Żaryn, rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnychPolskie Radio 24

Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało w czwartek o wydaleniu z Polski trzech pracowników ambasady Federacji Rosyjskiej w Warszawie. Jak mówił Informacyjnej Agencji Radiowej Stanisław Żaryn, Polska podjęła tę decyzję na podstawie materiału Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. ABW wskazała na ich silne związki ze służbami Federacji Rosyjskiej, a także na podejmowane przez nich działania, które były sprzeczne z interesami RP - podkreślił.


Posłuchaj
00:20 11023447_2.mp3 Jak mówił Informacyjnej Agencji Radiowej Stanisław Żaryn, Polska podjęła tę decyzję na podstawie materiału Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego (IAR)

 


Dodał, że Polska solidaryzuje się z decyzjami podjętymi przez Stany Zjednoczone dotyczącymi polityki wobec Rosji. "Zarówno decyzja władz amerykańskich, jak i polskich to jasny sygnał, że te dwa kraje nie widzą możliwości pobłażliwej postawy wobec Rosji. Jest to kraj, który podejmuje agresywne działania względem państw zachodnich. Dla Warszawy i Waszyngtonu ta działalność Kremla jest nieakceptowalna" - zaznaczył.

Biały Dom ogłosił w czwartek, że prezydent USA Joe Biden podpisał rozporządzenie wykonawcze, nakładające dodatkowe sankcje na Rosję w związku z jej ingerencją w amerykańskie wybory i ataki hakerskie. Obejmują one m.in. rosyjskie obligacje rządowe i wydalenie 10 dyplomatów.

IAR/dad

Analitycy o eskalacji konfliktu w Donbasie: celem Rosji może być szybkie zwycięstwo wojskowe

15.04.2021 14:54
Eksperci Ukraińskiego Instytutu Przyszłości nie wykluczają, że celem Moskwy jest szybkie wojskowe zwycięstwo z Siłami Zbrojnymi Ukrainy z możliwym dalszym zajęciem części kraju. Analitycy nie wykluczają też, że Putinowi chodzi o zmobilizowanie wewnętrznego audytorium przed jesiennymi wyborami do Dumy Państwowej.

Nowe sankcje USA wobec Rosji. Wydalono 10 rosyjskich dyplomatów

15.04.2021 15:28
Stany Zjednoczone wydalają 10 rosyjskich dyplomatów i wprowadzają nowe sankcje wobec Moskwy. Dyrektywę w tej sprawie podpisał prezydent Joe Biden. Sankcje są odpowiedzią na rosyjską ingerencję w amerykańskie wybory, cyberataki, łamanie praw człowieka i okupację Krymu.

Trzech pracowników Ambasady Federacji Rosyjskiej w Warszawie uznano za personae non gratae

16.04.2021 07:54
Ambasadorowi Federacji Rosyjskiej wręczono notę dyplomatyczną zawierająca informację o uznaniu za personae non gratae trzech pracowników Ambasady Federacji Rosyjskiej w Warszawie - poinformował w czwartek resort dyplomacji.