Redakcja Polska

Aleksiej Nawalny jest nękany i izolowany w kolonii karnej

04.11.2021 14:42
Byli więźniowie kolonii karnej, w której więziony jest Aleksiej Nawalny, poinformowali media, że opozycjonista jest tam szykanowany. Innym osadzonym zabroniono rozmawiania z nim, a jednocześnie musieli oni demonstracyjnie go śledzić.
Aleksiej Nawalny
Aleksiej Nawalnyshutterstock.com/Jonas Petrovas

Takie instrukcje otrzymali ludzie, którzy są w jednym baraku z Nawalnym - powiedzieli telewizji Dożd dwaj byli więźniowie: Nariman Osmanow i Jewgienij Burak. - Urządzono całkowitą izolację (Nawalnego). My oczywiście cierpieliśmy razem z nim. Mój stan psychiczny nadal się nie poprawił - powiedział Osmanow.

Jak opisywał, z Nawalnym nie wolno było rozmawiać, a jednocześnie więźniowie demonstracyjnie go śledzili. - On wstał, po prostu chce się przejść, i jeden idzie przed nim, a drugi za nim. Po prostu działają na psychikę. On usiadł, ci siadają obok - opisywał Osmanow. Współwięźniom polecono też zapisywać na kartkach każde słowo Nawalnego.

W kolonii karnej pokazano ponadto materiał o Nawalnym sugerujący, że jest on orientacji homoseksualnej. Gdy Nawalny rozpoczął w kolonii karnej głodówkę, zainscenizowano przyjazd więźnia chorego na gruźlicę.

Nawalny od końca marca br. odbywa wyrok w kolonii karnej w obwodzie włodzimierskim. Opozycjonista został przed kilku laty skazany na karę w zawieszeniu za rzekome malwersacje finansowe. Sąd nakazał na początku br. wykonanie tej kary i osadzenie Nawalnego na około 2,5 roku w kolonii karnej. Opozycjonista rozpoczął głodówkę pod koniec marca br. Kilka tygodni później przerwał ją na prośbę lekarzy.


PAP/IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Rosja Aleksiej Nawalny

Polska otrzyma 50 mln euro z programu React-EU

04.11.2021 12:53
Komisja Europejska zatwierdziła unijne wsparcie dla polskich regionów w wysokości 50 milionów euro. Pieniądze pochodzą z programu React-EU, jednego z elementów Funduszu Odbudowy, który jest dodatkiem do polityki spójności. Wsparcie otrzymają trzy polskie województwa - wielkopolskie, opolskie i lubuskie.

Dziesięć polskich filmów na jednym z największych festiwali w krajach bałtyckich

04.11.2021 13:04
Dziesięć polskich filmów zobaczą mieszkańcy Litwy podczas rozpoczynającego się dziś wieczorem Forum Kina Europejskiego "Scanorama". Jest to jedna z największych, międzynarodowych imprez filmowych w krajach bałtyckich. Polski program imprezy nazwany został "Festiwalem Filmu Polskiego w Scanoramie".

Polska poinformuje jutro UE o ostatniej prowokacji na granicy z Białorusią

04.11.2021 14:11
Polska poinformuje w piątek w Brukseli Unię Europejską o ostatniej prowokacji na granicy z Białorusią. Chodzi o nocne wtargnięcie na terytorium naszego kraju ze strony białoruskiej niezidentyfikowanych, umundurowanych osób uzbrojonych w broń długą.