X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

"Znaczący zbieg okoliczności". Brzezinski rozpoczyna podróż do Polski w rocznicę śmierci Nowaka-Jeziorańskiego

21.01.2022 08:43
Chargé d'affaires ambasady USA w Polsce Bix Aliu stwierdził, że znaczącym zbiegiem okoliczności jest, iż ambasador Mark Brzezinski rozpoczyna podróż z USA do Warszawy w rocznicę śmierci Jana Nowaka-Jeziorańskiego, który zmarł 20 stycznia 2005 roku.
Bix Aliu: ambasador Mark Brzezinski rozpoczyna podróż z USA do Warszawy w rocznicę śmierci Jana Nowaka-Jeziorańskiego
Bix Aliu: ambasador Mark Brzezinski rozpoczyna podróż z USA do Warszawy w rocznicę śmierci Jana Nowaka-JeziorańskiegoUS Embassy Sweden/Flickr

Bix Aliu przytoczył historię, jaką opowiedział mu nowy ambasador USA w Polsce, dotyczącą "Kuriera z Warszawy". Mark Brzezinski wspomina Jana Nowaka-Jeziorańskiego jako przybranego ojca, który poświęcał mu dużo uwagi.

- Jestem zaszczycony, że mogłem poznać tego niezwykłego człowieka, że mogłem się od niego uczyć. Będzie on dla mnie bardzo ważnym punktem odniesienia podczas mojej misji dla prezydenta Bidena w Warszawie - mówił Mark Brzezinski.

Nowy ambasador Stanów Zjednoczonych przylatuje do Polski w piątek (21 stycznia). Mark Brzezinski zastąpi Georgette Mosbacher, która zrezygnowała ze stanowiska 20 stycznia minionego roku.


Obecnie amerykańską placówką w Warszawie kieruje chargé d’affaires Bix Aliu. Poprzednia ambasador, Georgette Mosbacher, nominatka prezydenta Donalda Trumpa, zrezygnowała ze stanowiska w dniu, w którym urząd prezydenta USA objął Joe Biden.

Nominacja Marka Brzezinskiego na ambasadora w Warszawie została zatwierdzona 18 grudnia w amerykańskim Senacie przez aklamację. Mark Brzezinski jest synem byłego doradcy prezydenta USA do spraw bezpieczeństwa narodowego Zbigniewa Brzezińskiego. Dziadkiem nowego ambasadora był polski przedwojenny dyplomata Tadeusz Brzeziński.

W administracji prezydenta Billa Clintona Mark Brzezinski pełnił funkcję dyrektora w Narodowej Radzie Bezpieczeństwa odpowiedzialnego za sprawy Rosji, Eurazji i Bałkanów. W kampanii prezydenckiej Baracka Obamy był doradcą ds. polityki zagranicznej. W latach 2011-2015 pełnił funkcję ambasadora Stanów Zjednoczonych w Szwecji.


PAP/dad


Wzrost przypadków koronawirusa na Ukrainie. "Mamy nowy wybuch zakażeń"

20.01.2022 16:06
Na Ukrainie zaczął się nowy wybuch zakażeń koronawirusem - oświadczył w czwartek minister ochrony zdrowia tego kraju Wiktor Laszko. Poprzedniej doby zarejestrowano na Ukrainie prawie 18,5 tys. infekcji, najwięcej od listopada.

Szef MSZ Ukrainy o słowach Bidena: nie ma różnicy między małym i dużym wtargnięciem

20.01.2022 16:19
Nie ma żadnej różnicy między niewielkim i pełnowymiarowym wtargnięciem na Ukrainę - oświadczył w czwartek szef ukraińskiego MSZ Dmytro Kułeba, odnosząc się do słów prezydenta USA Joe Bidena. Agresja jest albo jej nie ma - dodał.