X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Rodziny obrońców z Mariupola apelują do przywódcy Chin

14.05.2022 14:41
Trwa 80. dzień rosyjskiej inwazji. Rodziny ukraińskich żołnierzy broniących zakładów metalurgicznych Azowstal zaapelowały, by w zabiegach o ewakuację wojskowych wystąpił jako pośrednik przywódca Chin Xi Jinping. Zdaniem rodzin ukraińscy żołnierze mogliby zostać przewiezieni do Turcji.
Azowstal
AzowstalFoto: ALEXANDER ERMOCHENKO/Reuters/Forum

Podczas konferencji w Kijowie przedstawiciele rodzin zwracali uwagę na to, że Xi Jin Ping to polityk, z którym rosyjski prezydent Władimir Putin się liczy.

Żona jednego z wojskowych, Natalka Zarycka, zwróciła się z osobistym apelem do Xi Jin Pinga, aby pomógł uratować obrońców Mariupola. "Chiny wiedzą co to cierpienie i znają cenę niezależności. Wierzymy, że nie pozostaną bierne w tej sprawie i że nie będą milczały" - mówiła.

Mariupol w obwodzie donieckim w wyniku serii ataków został niemal całkowicie przejęty przez Rosję. Miejscowe zakłady Azowstal to ostatni punkt oporu. Jeden z obrońców Azowstalu cytowany w sobotę przez agencję Ukrinform powiedział, że w zakładach przebywa ogółem 600 rannych

Azowstalu bronią pułk Gwardii Narodowej Azow i 36. Samodzielna Brygada Piechoty Morskiej. W ostatnich dniach udało się uratować kilkuset cywilów, którzy przez około dwóch miesięcy ukrywali się w rozległych podziemnych korytarzach i schronach na terenie kombinatu. Zorganizowanie konwojów humanitarnych było możliwe dzięki współpracy strony ukraińskiej z ONZ.

IAR/ep

Piotr Gliński w ONZ: Polska nie przestanie dostarczać pomocy Ukrainie

06.05.2022 07:34
Podczas wystąpienia na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku wicepremier podkreślił, że dotyczy to również przekazywania pomocy płynącej z innych krajów, z organizacji takich jak ONZ

Wicepremier Ukrainy: z Azowstalu ewakuowano wszystkie kobiety, dzieci i starszych

07.05.2022 20:00
Wszystkie kobiety, dzieci oraz osoby starsze zostały ewakuowane z huty Azowstal w Mariupolu. Informację taką przekazała za pośrednictwem mediów społecznościowych wicepremier Ukrainy Iryna Wereszczuk.

"Wyzwolimy naszą ziemię". Prezydent Ukrainy stanowczo o planach włączenia obwodu chersońskiego do Rosji

12.05.2022 09:16
- Wyzwolimy naszą ziemię i naszych ludzi - podkreślił prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski odnosząc się do pojawiających się głosów, że okupowany obwód chersoński ma zostać przyłączony do Rosji.