X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Stanisław Żaryn: rosyjska propaganda nadal szerzy kłamstwa przeciwko Polsce

14.05.2022 17:36
Rosjanie przekonują, że polskie władze planują atak i aneksję zachodniej Ukrainy; operacja dezinformacyjna trwa od kilku dni - przekazał na Twitterze rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych.
Stanisław Żaryn
Stanisław ŻarynEwa Plisiecka/PRdZ

Stanisław Żaryn podkreślił, że w kolejnym etapie tej operacji teksty propagandowe sugerują, że trwające w Polsce ćwiczenia międzynarodowe są pretekstem do eskalacji sytuacji na granicy polsko-ukraińskiej, a nawet, że są elementem przygotowań do ataku na Ukrainę.

Ćwiczenia Defender - Europe 2022 rozpoczęły się 1 maja i potrwają do 27 maja. W manewrach na terenie Polski, poza żołnierzami Wojska Polskiego, biorą udział wojska z USA, Francji, Szwecji, Niemiec, Danii i Wielkiej Brytanii.

Jak poinformowało Ministerstwo Obrony w ćwiczeniach Defender Europe 2022 (DE22) oraz Swift Response 2022 (SR22) z udziałem polskich żołnierzy, które odbywają się na terytorium Polski oraz 8 innych państw, weźmie udział łącznie 18 tys. żołnierzy z ponad 20 krajów, z tego na terytorium Polski ok. 7 tys. żołnierzy i 3 tys. jednostek sprzętu. Resort zaznaczył, że DE22 i SR 22 należą do "serii cyklicznych szkoleń defensywnych, nie są one wymierzone przeciwko żadnemu państwu i nie mają związku z obecną sytuacją geopolityczną w regionie". Dodał, że narodowy i międzynarodowy proces ich planowania rozpoczął się w 2021 roku.


Wyjaśniono, że Defender Europe 22 jest międzynarodowym, wspólnym i cyklicznym ćwiczeniem, organizowanym przez Amerykańskie Siły Zbrojne, które ma na celu budowanie gotowości i interoperacyjności między sojusznikami oraz partnerami USA i NATO.

"Wypowiedzi Prezydenta RP i Prezydenta Ukrainy są manipulowane w ramach działań propagandowych. Ich słowa prezentowane są jako zapowiedź chęci włączenia części Ukrainy do Polski. Aleksander Łukaszenko jest również zaangażowany w działania dezinformacyjne przeciwko Polsce, zapowiadając, że Białoruś odpowie militarnie na polską agresję" - wskazał na Twitterze Stanisław Żaryn.


Dodał, że Łukaszenka po raz kolejny zasugerował, że Polska jest krajem zagrażającym Białorusi, a także zasugerował, że na granicy polsko-litewsko-białoruskiej dzieje się coś złego.

"Działania Łukaszenki są kontynuacją działań propagandowych, których celem jest ukazanie Polski jako kraju agresywnego wobec Białorusi i zagrażającego pokojowi. Jednocześnie swoimi kłamstwami Łukaszenko legitymizował ostatnie oskarżenia pod adresem Polski ze strony Kremla" - stwierdził Stanisław Żaryn.

PAP/ep

Stanisław Żaryn: świat musi przeciwstawić się Rosji i wspierać bohaterską walkę Ukraińców

24.04.2022 17:14
Świat musi przeciwstawić się Rosji i wspierać bohaterską walkę Ukraińców. Imperializm rosyjski sam się nie zatrzyma - podkreślił rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Rosyjski propagandysta oskarża Polskę o prowadzenie badań nad bronią biologiczną

26.04.2022 11:11
Insynuacje dotyczące prac nad bronią biologiczną wpisują się w kampanię zakłamywania prawdy o przyczynach ataku Rosji na Ukrainę - napisał na Twitterze rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych. Tym razem były rosyjski wojskowy oskarżył Polskę o prowadzenie badań nad bronią biologiczną.

Kreml próbuje fake newsami uderzać w Polskę. RCB ostrzega i apeluje o walkę z dezinformacją

12.05.2022 11:30
Jak przekazało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, rosyjska propaganda sugeruje, iż Polska zamierza wkroczyć na Ukrainę i rozpoczęła proces tworzenia sił uderzeniowych na terytorium Rumunii.