Redakcja Polska

Rosyjski zbrodniarz zidentyfikowany. Zdradził go charakterystyczny kapelusz

31.07.2022 15:12
Rosyjski zbrodniarz, który w ostatnim czasie zasłynął z bestialskiej brutalności został zidentyfikowany przez internetowych detektywów – informuje dailymail.co.uk. Witalij Aroszanow miał między innymi znęcać się nad ukraińskim jeńcem.
To 39-letni bojownik z ługańskiej grupy Brianka-ZSSR
To 39-letni bojownik z ługańskiej grupy „Brianka-ZSSR” Fot. Twitter/NEXTA

W rosyjskich mediach społecznościowych pojawiło się w ostatnim czasie przerażające nagranie. Pokazuje ono, jak mężczyźni w rosyjskim kamuflażu katują i kastrują ukraińskiego jeńca. Ostatecznie oprawcy zabijają swoją ofiarę i ciągną ciało po ulicach. Nie wiadomo, kiedy i gdzie doszło do zbrodni.

Internetowi detektywi z Bellingcat zidentyfikowali jednego z agresorów jako 39-letniego bojownika z ługańskiej grupy „Brianka-ZSSR”.

Serwisant karany za długi

Według ukraińskich źródeł Witalij Walerijewicz Aroszanow pochodzi z Kałmucji, pracował jako serwisant i był karany w Rosji za długi. W czerwcu można było zobaczyć go w rosyjskich mediach państwowych, w relacji dotyczącej sił ługańskich i bojowników Ramzana Kadyrowa w Siewierodoniecku.

Autentyczność nagrania z torturowanym żołnierzem potwierdził Aric Toler z serwisu Bellingcat; w jego ocenie nie ma tu żadnych oznak edycji czy manipulacji.

Toler poinformował też, że identyfikacja zbrodniarza była możliwa dzięki kapeluszowi myśliwskiemu z szerokim rondem, bransoletce oraz mundurowi i insygniom. Mężczyzna miał je na sobie w materiale opublikowanym przez rosyjską telewizję.


Dailymail.co.uk/TVP.info

W ostrzale rakietowym Mikołajowa zginął jeden z najbogatszych biznesmenów Ukrainy

31.07.2022 13:43
Jeden z najbogatszych biznesmenów Ukrainy Ołeksij Wadaturski i jego żona zginęli w wyniku rosyjskiego ostrzału Mikołajowa na południu Ukrainy – poinformował w niedzielę szef frakcji parlamentarnej rządzącej partii Sługa Narodu Dawyd Arachamija.

Caritas organizuje wakacyjne atrakcje dla ukraińskich i polskich dzieci

31.07.2022 14:00
14 tysięcy polskich i ukraińskich dzieci weźmie udział w imprezach wakacyjnych organizowanych w tym roku przez Caritas Polska. 10 tysięcy wyjedzie na regularne kolonie, natomiast pozostałe 4 tysiące skorzysta z półkolonii w ośrodkach pomocy Caritasu.