Redakcja Polska

Rosjanie, uciekając z Chersonia, wypuścili z aresztu więźniów

15.11.2022 13:05
Rosyjskie wojsko, uciekając z Chersonia, wypuściło z aresztu więźniów, trwają ich poszukiwania - przekazała we wtorek ukraińska policja. Dotychczas zatrzymano prawie 170 osób.
Rosyjski baner w Chersoniu
Rosyjski baner w ChersoniuPAP/EPA/OLEG PETRASYUK

"Obecnie mamy potwierdzone informacje o zatrzymaniu i ponownym umieszczeniu w areszcie w obwodzie mikołajowskim i odeskim 166 więźniów" - powiedział główny komendant policji Ukrainy Ihor Kłymenko, cytowany przez Interfax-Ukraina.Jak dodał, w sprawie zbiegłych trwają działania na całym terytorium kraju. Weryfikowana jest tożsamość i liczba osób wypuszczonych z aresztu. Wśród zbiegłych są skazani na dożywocie.

Kłymenko poinformował, że w areszcie w Chersoniu znaleziono akta dotyczące ok. 450 aresztowanych i więźniów. Rosjanie wypuścili osoby przebywające w areszcie podczas wyzwalania miasta przez ukraińską armię.

PAP/dad

Polacy pomagają w Libanie, dopłacają do czynszów najbiedniejszym

15.11.2022 10:38
Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej prowadzi w Libanie program "Cash for Rent" - dopłaca do czynszów dla najbiedniejszych mieszkańców Libanu w Bejrucie i jego okolicach, Trypolisie oraz prowincji Akkar na północy kraju. Z programu korzystają zarówno Libańczycy jak i uchodźcy z Syrii.

Jakub Kumoch: teraz jest szansa, by Rosję oduczyć podbojów i wymachiwania szablą

15.11.2022 10:53
-Teraz jest szansa, by Rosję oduczyć podbojów i wymachiwania szablą. Zawieszenie broni niestety nie prowadziłoby teraz do pokoju. Rosja wykorzystałaby je, by przygotować się do kolejnego ataku, nauczywszy się na własnych błędach - powiedział szef Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch.

Szynkowski vel Sęk o negocjacjach z Komisją Europejską: poinformowałem o nieprzekraczalnych liniach

15.11.2022 12:31
Polska delegacja nie rozmawiała w Brukseli o żadnych ustępstwach. Powiedziałem, gdzie są linie, których przekroczyć nie można. Kontynuacja rozmów w przyszłym tygodniu - poinformował we wtorek minister ds. europejskich Szymon Szynkowski vel Sęk.