Polskie Radio
Section05
Chersoń

Odkryto kolejne rosyjskie katownie na Ukrainie. Szokujące ustalenia śledczych

W Chersoniu odkryto kolejne rosyjskie katownie. Według informacji prokuratury "w celach i w piwnicach stosowano różne metody tortur, przemoc fizyczną i psychiczną". W jednym pomieszczeniu, w piwnicy budynku biurowego, gdzie również urządzono katownię, znaleziono części rury, kajdanki i inne przedmioty.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Ukraina Europa wojna na Ukrainie wojna 2022 Chersoń zbrodnie wojenne ŚWIAT

NASZ WYWIAD "Rosja tworzy kryzys humanitarny, to forma ludobójstwa". Ekspert: nie złamie nas, nadal walczymy o nasze terytoria

- Wyłączenia energii elektrycznej nie złamały ducha narodu - nie zważając na tego rodzaju ciosy ze strony Rosji, my i tak oswobadzamy nasze terytoria. Nie złamaliśmy się - powiedział portalowi PolskieRadio24.pl Ołeksandr Musijenko, ekspert ukraińskiego Centrum Badań Wojskowo-Prawnych. Zaznaczył, że ma miejsce świadome wywoływanie kryzysu humanitarnego przez Rosję, co jest formą ludobójstwa, a Kreml otwarcie przyznaje, że chodzi mu o zmuszenie Ukrainy do kapitulacji. Obecnie nie działa połowa systemu energetycznego Ukrainy, a Moskwa nadal ją ostrzeliwuje. Miliony ludzi są bez ciepła, prądu, wody. 
Zobacz więcej na temat:  Rosja Białoruś Ukraina wojna 2022 Raport Białoruś NASZ WYWIAD serwis wschodni wojna na Ukrainie wojsko Chersoń

Dr Anusz: uświadomiliśmy sobie, jak blisko Polski jest ta wojna

W miejscowości Przewodów w powiecie hrubieszowskim (woj. lubelskie) doszło wczoraj do wybuchu, w którym zginęło dwóch obywateli Polski. Według relacji świadka nad miejscowość nadleciały dwie rakiety. - Po raz kolejny uświadomiliśmy sobie, jak ta wojna jest blisko Polski - zauważa dr Andrzej Anusz z Instytutu Piłsudskiego.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Anusz wojna na Ukrainie Rosja Chersoń wybuch w Przewodowie Grzegorz Jankowski