Redakcja Polska

Po rosyjskich atakach energetycy przywracają prąd w Odessie

11.12.2022 15:13
W Odessie przywracany jest prąd po wczorajszym zmasowanym rosyjskim ataku. Celem Rosjan była infrastruktura krytyczna miasta i regionu.
Audio
  • Serhij Bratczuk z administracji obwodu odeskiego powiedział w ukraińskiej telewizji, że dzięki całodobowej pracy energetyków udało się przywrócić dostawy prądu do kluczowych budynków i instytucji, między innymi placówek medycznych [posłuchaj]
Na Ukrainie wciąż brakuje prądu. Sytuacja może potrwać nawet kilka miesięcy
Na Ukrainie wciąż brakuje prądu. Sytuacja może potrwać nawet kilka miesięcyPAP/EPA/OLEG PETRASYUK

Serhij Bratczuk z administracji obwodu odeskiego powiedział w ukraińskiej telewizji, że dzięki całodobowej pracy energetyków udało się przywrócić dostawy prądu do kluczowych budynków i instytucji, między innymi placówek medycznych. W Odessie nie działa jednak komunikacja publiczna, a energia elektryczna do gospodarstw domowych przywracana jest stopniowo, na początku jest włączany na kilka godzin. "Sytuacja jest pod kontrolą - a to najważniejsze. Wiemy, co i jak robić, jakie wysiłki poczynić. Tym razem było trochę trudniej niż po poprzednim ataku, ale sytuacja się poprawia" - dodał Bratczuk. 

Wczoraj rano wojska rosyjskie ponownie zaatakowały infrastrukturę krytyczną Odessy za pomocą dronów kamikaze. Lokalne władze ostrzegają przed kolejnymi rosyjskimi atakami.

IAR/ks

Estończycy zbierają podpisy pod petycją wzywającą do odcięcia ambasadzie Rosji prądu, wody i gazu

07.12.2022 15:27
Obywatele Estonii zbierają podpisy pod petycją wzywającą do odcięcia ambasadzie Rosji w Tallinie prądu, wody i gazu. "Niech cierpią jak mieszkańcy Kijowa!" - napisano w uzasadnieniu wezwania.

Ukraina zmaga się z brakiem prądu. Generatory prądu na wagę złota

09.12.2022 16:08
Na Ukrainie wciąż trwają przerwy w dostawach prądu po rosyjskich atakach rakietowych na infrastrukturę energetyczną. Ostatni atak miał miejsce w poniedziałek. Spowodował on deficyt energii elektrycznej w sieciach przesyłowych.

Minister rolnictwa Ukrainy: nie ma mowy o wstrzymaniu eksportu zboża z Odessy po rosyjskich atakach

11.12.2022 15:05
Minister rolnictwa Ukrainy powiedział agencji Reutera, że handlowcy i przewoźnicy nie planują wstrzymania dostaw zboża z ukraińskich portów w Odessie nad Morzem Czarnym po rosyjskim ataku na system energetyczny regionu