Polskie Radio
Section05
eksport

Ogromne transporty z Białorusi do Rosji. Przewożą cenny towar

Gwałtownie wzrosły dostawy paliwa lotniczego z Białorusi do Rosji. Jest ono eksportowane na rosyjskie lotniska w Petersburgu i w Moskwie, takie jak Szeremietiewo, Wnukowo - podaje niezależny portal Białoruski Hajun, powołując się na konspiracyjną organizację białoruskich kolejarzy. Ustalono szlaki wywozu tego paliwa do Rosji. Wcześniej kolejarze białoruscy ostrzegali o przygotowaniach Rosji do ewentualnego transportu oddziałów wojskowych.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Rosja wojna na Ukrainie ŚWIAT Białoruś GOSPODARKA transport eksport import

Rosyjska ropa nadal trafia na brytyjski rynek. Oto pośrednik

Brytyjskie media ujawniają, że Rosja w ciągu ostatnich trzech miesięcy zarobiła na sprzedaży ropy i gazu więcej niż w jakimkolwiek porównywalnym okresie od pierwszych dni inwazji na Ukrainę, a mimo sankcji rosyjska ropa wciąż trafia - poprzez Indie - do Wielkiej Brytanii.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Wielka Brytania Rosja ropa naftowa diesel benzyna sankcje Unii Europejskiej sankcje USA eksport import paliwa gaz LNG

Pekin eliminuje konkurentów. Chodzi o ceny aut i elektroniki

Minister finansów USA Janet Yellen po swojej wizycie w Pekinie wyraziła zaniepokojenie nad produkcją elektrycznych aut, paneli słonecznych oraz taniej elektroniki sprzedawanej na całym świecie w zdumiewająco niskich cenach. Amerykanie zaczynają podejrzewać, że oferowane są po cenach dumpingowych, nieadekwatnych do ceny ich produkcji, aby opanować globalne rynki.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA import eksport Chiny USA