Redakcja Polska

Telefony, adresy, porady. MSZ przygotował poradnik na Euro 2024

13.06.2024 13:50
Najważniejsze adresy, numery telefonów i porady dotyczące podróży - to wszystko znalazło się w poradniku ministerstwa spraw zagranicznych dla kibiców jadących do Niemiec na mecze Euro 2024. 
Zbliża się Euro 2024
Zbliża się Euro 2024 Shutterstock

Poradnik opublikowano go na stronie poradnikkibicaeuro24.msz.gov.pl. Dowiemy się z niego między innymi co można, a czego nie można wnosić na stadiony, gdzie są strefy kibica i jak dotrzeć do najbliższego szpitala. Każde z dziesięciu miast, w których rozgrywane będą mecze, ma osobną stronę z takimi informacjami.

W poradniku są też wyjaśnienia dotyczące pracy konsulatów: wypisano, w czym pomogą - na przykład w wyrobieniu tymczasowego dokumentu - i w czym nie pomogą - na przykład w organizowaniu biletów czy wyjaśnianiu spraw związanych z mandatami karnymi.

Kontrole na polsko-niemieckiej granicy

MSZ radzi, by wybierając się na Euro 2024, wziąć pod uwagę, że na polsko-niemieckiej granicy są prowadzone wyrywkowe kontrole, a na autostradach mogą tworzyć się korki

Urzędnicy ministerstwa spraw zagranicznych sugerują, żeby kibice, jadący do Niemiec, rejestrowali się w systemie Odyseusz - ułatwi to polskim służbom dyplomatycznym kontakt w kryzysowej sytuacji.

Pierwszy mecz Euro 2024, Niemcy - Szkocja zostanie rozegrany jutro w Monachium.


IAR/dad

27. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik | NIE DO WIARY!

12.06.2024 16:05

"Czerwone maki na Monte Cassino" śpiewano nawet na antypodach. Niezwykła historia wykonawcy pieśni

13.06.2024 09:30
"Jego były Czerwone Maki", drugie wydanie książki poświęconej Gwidonowi Boruckiemu, żołnierzowi i artyście, pierwszemu wykonawcy legendarnej pieśni, promuje jej autorka, dr Bogumiła Żongołłowicz, badaczka powojennej Polonii australijskiej.

Ponad 100 artystów ze stypendiami "Młoda Polska"

12.06.2024 18:20
Sto siedem osób otrzymało stypendia 21. Programu Stypendialnego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Młoda Polska". Program jest przeznaczony dla artystów do 35. roku życia, którzy wykazali się wybitnymi osiągnięciami w takich dziedzinach jak: muzyka, sztuki wizualne, literatura, film, taniec i teatr. Stypendystom i organizatorom programu pogratulowała ministra kultury i dziedzictwa narodowego Hanna Wróblewska.