Redakcja Polska

Białoruś: przeszukania u dziennikarzy, działaczy społecznych i polityków opozycji

01.12.2021 11:35
Przeszukania w mieszkaniach niezależnych dziennikarzy, działaczy społecznych i opozycyjnych polityków na Białorusi. Wiadomo, że kilka osób zostało przewiezionych na posterunki na przesłuchania.
Audio
  • Białoruś: przeszukania u dziennikarzy, działaczy społecznych i polityków opozycji. Materiał Włodzimierza Paca (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneshutterstock/Fanni_2021

W Homlu funkcjonariusze przeprowadzili rewizję u dziennikarki Łarysy Szczyrakowej. Z jej mieszkania zabrano sprzęt elektroniczny i nośniki pamięci, a kobietę zawieziono na przesłuchanie. W Grodnie przeszukanie przeprowadzono u dziennikarki Nadziei Wicinej. W Reczycy na milicyjny komisariat przewieziono aktywistę Aleha Karbalewicza. W Mińsku rewizje przeprowadzono w mieszkaniu kilkunastu osób.

Przeszukania u przeciwników reżimu Alaksandra Łukaszenki odbywają się na Białorusi codziennie. W ostatnim czasie nie były jednak tak masowe jak w środę.


IAR/dad

Szef MSWiA wprowadził zakaz przebywania przy granicy z Białorusią. Będzie obowiązywał przez trzy miesiące

01.12.2021 09:05
Jak wynika z opublikowanego rozporządzenia MSWiA, od 1 grudnia do 1 marca w 183 miejscowościach przy granicy z Białorusią obowiązywać będzie zakaz przebywania. 

Zniszczone maszty w okolicy Terespola. Szef MON: wezwiemy attaché obrony Białorusi

01.12.2021 10:20
"Prowokacje białoruskich służb są absolutnie nieakceptowalne. Do Ministerstwa Obrony Narodowej zostanie wezwany attaché obrony Białorusi w celu złożenia wyjaśnień dotyczących incydentu w okolicy Terespola" - napisał na Twitterze szef MON Mariusz Błaszczak, odnosząc się do informacji o ostrzelaniu z broni pneumatycznej masztów oświetleniowych w okolicy Terespola.